Milletvekilinden şok iddia

Milletvekilinden şok iddia
Demokrasi Partisi (DEP) eski milletvekili Zübeyir Aydar Oslo görüşmeleriyle ilgili şok iddialarda bulundu. MİT-PKK arasındaki görüşmeye katılan Aydar, “AKP ile Gülen Cemaati arasında bir güç savaşı yaşanıyor. Anlaşıldığı kadarıyla da cemaatin etkin olduğu

Oslo’da yapılan MİT ve PKK görüşmelerine katılan Kapatılan DEP eski Milletvekili Zübeyir Aydar, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Aydar, kendilerinin prensip olarak bu görüşmelere ilişkin bilgi ve belgeleri açıklamadıklarını, ahlaki ve siyasi duruşlarının gereği olarak da sözlerine bağlı kalarak sustuklarını söyledi.

‘AKP ve Gülen Cemaati arasında savaş var’

Oslo görüşmeleri ile ilgili sadece Türk tarafıyla ilgili değil, koordinatör ülkeyle ilişkin olarak da taahhütlerine sadık kaldıklarını belirten Aydar şunları söyledi: "Ancak, bu meselenin devlet içindeki güç çekişmesine alet edildiğini görüyoruz. AKP ile Gülen Cemaati arasında bir güç savaşı yaşanıyor. Anlaşıldığı kadarıyla da cemaatin etkin olduğu poliste bazı tasfiye ve düzenlemeler yapılıyor."

Aydar, basında çıkan mutabakat metni ile Öcalan’a ait olduğu söylenen mektubun gerçek olup olmadığı sorusu için de ‘Mektup gerçektir. Ancak metni üzerinde ise bazı düzeltmeler yapılmıştır. Bazı maddeler çıkarılmış, bazıları farklı dokümanlardan alınıp eklenmiştir. Metinde sözü edilen bazı maddeler mutabakatla alakalı metinde var, bazıları yoktur" diye konuştu.
(SRE)


Etiketler: , , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com