Milletvekilinin korumaları ateş açtı

Milletvekilinin korumaları ateş açtı
Şanlıurfa’da seçim sonrası oy pusulalarına hile karıştığı iddiasıyla YSK’ ya itirazda bulunan MHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Yalçınkaya, AKP Milletvekili Seydi Eyüpoğlu’nun sert tepkisi ile karşılaştı.

Urfa’da Bugün haber sitesinin haberine göre; Bir grup AKP’li ile Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine giden ve itiraza tepki gösteren Milletvekili Eyüpoğlu, silahlarında patladığı olayda hiç bir amaçlarının olmadığını sadece seçimde kazanan adayları tebrik etmek için Akçakale’ye gittiklerini ifade etti. Bölge halkı ve tanıklar ise, yaşanılan olay tebrik ve iyi niyetle bir alakasının olmadığını tamamen tehdit içerikli olduğu belirtti.

AKP Milletvekili Seydi Eyüpoğlu’nun on arabalık konvoy ile Akçakale’ye hareket ederek ilçede Yalçınkaya’ya ait olan Çırçır Fabrikası önünde, Yalçınkaya ve taraflarının konvoyun yolunu kapatması nedeni ile olay çıktı. Yalçınkaya ve yanındakilerin ‘neden sandıklar ile oynadınız, niçin adil davranmıyorsunuz?’ diye gösterdiği tepkiye Milletvekili Seydi Eyüpoğlu’nun korumaları otomatik silahla karşılık verdi.

Silahların ateşlendiği sırada kim olduğu henüz belirlenemeyen bir kişi AKP Milletvekili adayı Seydi Eyüpoğlu’nu yumrukladı. Eyüpoğlu’na ait olan beyaz nikelajlı silahın oğlu tarafından olay yerinden hızlı bir şekilde uzaklaştırıldığı da alınan bilgiler arasında yer aldı.

“DAĞILMALARINI İSTEDİM”

Güneydoğu TV haber sitesine açıklamada bulunan Akçakale MHP Adayı Mehmet Yalçınkaya olayla ilgili olarak “Bu olayın bir defa bizimle ilgisi olmadığını açıkça söylemek isterim. Akçakale'de daha önceden toplanan kişiler bizim Seçim Kuruluna yapacağımız itiraz nedeniyle toplanmıştı. Kalabalık ayrılmayınca ben bizzat kalabalığa seslendim ve dağılmalarını istedim. Daha sonra Milletvekillerimiz haklı olarak seçilen Belediye Başkanlarını tebrik için Akçakale'ye gelmişler. Kalabalıktan kesinlikle herhangi bir ateş sıkılmış değildir. Milletvekillerine eşlik eden korumaların açtıkları ateş ise çok şükür kimseye isabet etmemiştir. Milletvekillerine yönelik konuşmalar tamamen kendini bilmez kişiler tarafından yapılan olaylar olup asla bu işi tavsip etmeyiz. Milletvekilleri her zaman Akçakale'ye gelebilir. Ben hiçbir zaman bu tür olayları tavsip etmeyen bir kişiliğe sahip olduğumu da Şanlıurfa kamuoyu yakından bilmektedir. Olay her yönüyle üzüntü verici bir olaydır. Meydana gelen olayda hiç kimsenin zarar görmemesi en büyük tesellimiz olmuştur” ifadelerini kullandı.

“GİDECEĞİMİZİ PEK KİMSE BİLMİYORDU”

Olay sırasında Seydi Eyüpoğlu’nun yanında olan AKP milletvekili Abdülkerim Gök ise; “Aslında Akçakale'ye gideceğimizi pek kimse de bilmiyordu. Ancak özel olarak hazırlandıkları belli olan yaklaşık 500 kişilik bir grup bir anda önümüze çıktılar. Taş, sopa ile saldırdılar. Bu arada silah sesleri de duyduk. Şoförümüz ani bir manevra yaparak geri dönüş yaptı ve Akçakale ilçesine girmeden Şanlıurfa'ya geri döndük. Olayın ardından Şanlıurfa Valiliğine geçerek burada Sayın Valimiz İzzettin Küçük'e meydana gelen tüm olayları ayrıntılı bir şekilde aktardık. Akçakale'deki bu olayı kimler ne için yaptı elbette güvenlik güçleri ortaya çıkaracaktır” dedi.(SBK)

Odatv

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com