Milletvekilleri İçin "Hatıra Ormanı" Oluşturuldu

Milletvekilleri İçin "Hatıra Ormanı" Oluşturuldu
Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 90. Yıl dönümü nedeniyle bugüne kadar görev yapmış olan tüm Milletvekilleri adına Hatıra Ormanı oluşturuldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 90. Yıl dönümü nedeniyle bugüne kadar görev yapmış olan tüm Milletvekilleri adına Hatıra Ormanı oluşturuldu.
Afyonkarahisar Karayolunun 24. Km'sine Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 90. Yıl dönümü nedeniyle bugüne kadar görev yapmış olan tüm milletvekilleri adına oluşturulan hatıra ormanına 1000 adet mahlep, 12.000 adet karaçam ve 8000 adet sedir olmak üzere toplam 21 Bin fidan dikildi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi ve bu yüce çatı altında görev yapan, Kütahya'ya hizmet etmiş milletvekilleri adına Kütahya'da Hatıra Ormanı oluşturmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Orman Bölge Müdürü Cumali Akın; “Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere TBMM'de bu güne kadar görev yapan tüm milletvekillerimiz adına oluşturulan hatıra ormanımızın ayrı bir anlamı var. Çünkü, Millet iradesini yansıtan Türkiye Büyük Millet Meclisimizde, kurulduğu günden bu yana görev yapan tüm milletvekillerimiz adına fidan dikilecek ve bizler onları birkez daha el verdiğimiz, hayat verdiğimiz fidanlarla hatırlayacak ve bu vesile ile ülkemize olan hizmetleri için teşekkürlerimizi sunmuş olacağız” dedi.
Yüce Atatürk'ün ağaç ve yeşillik sevgisini en güzel ifade eden “Bu Vatan, Çocuklarımız ve Torunlarımız için Cennet Yapılmaya Değer” sözünün hiç unutulmamasını isteyen Akın; “Atatürk'ün en büyük özlemi, tüm Ülkeyi ağaçlandırmak ve yeşillendirmekti. Bizlerde bu doğrultuda bu güzel vatanı ağaçlarla birkat daha güzelleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
Daha sonra Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kurtulmuşlu ile 22. Dönem Kütahya Milletvekili Alaaddin Güven, oluşturulan hatıra ormanının önemine değinen birer konuşma yaptılar.
Halk Oyunları gösterilerinin yapıldığı tören sonunda katılımcılar kendi fidanlarını dikerken Vali Şükrü Kocatepe ve Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kurtulmuşlu Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin'in fidanını beraber diktiler.
Törene Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ve eşi Sultan Kocatepe, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Sami Fındıkoğlu, Belediye Başkan v. Nejat Özturan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan ve eşi, Vali Yardımcısı Ömer Eru, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu ve eşi Gülten Kalyoncu, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Lütfi Mor, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Dr. Müh. Salih Akkaya, 21. Dönem Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Seydi Karakuş, 22. Dönem Kütahya Milletvekilleri Alaeddin Güven ve Abdullah Erdem Cantimur, daire amirleri ve davetliler katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com