“Milli Egemenlik Yürüyüşü” yapıldı

“Milli Egemenlik Yürüyüşü” yapıldı
Kütahya'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ''Milli Egemenlik Yürüyüşü'' gerçekleştirildi.

Kütahya'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ''Milli Egemenlik Yürüyüşü''
gerçekleştirildi.
KÜTAHYA - Kütahya Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, öğretmen ve öğrencilerden oluşan, ellerinde Türk bayrakları bulunan grup, Asım Gündüz Caddesi'ndeki Dönenler Camisi önünden yürüyüşe başladı.
Gençlik ve 10'uncu Yıl marşlarını söyleyerek yürüyen gruptakiler, Cumhuriyet Caddesi'nden geçişleri sırasında vatandaşlarca alkışlandı.
Yürüyüşün Zafer Meydanı'ndaki Valilik önünde sona ermesinin ardından Atatürk Anıtı'na İl Öğrenci Meclisi adına Nafi Güral Fen Lisesi öğrencisi Bayram Bulut tarafından çelenk bırakılarak, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı söylendi.
Daha sonra Milli Egemenlik Haftası dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda birinci olan Barbaros İlköğretim Okulu öğrencisi Havva Bozkurt, ''Bugün 23 Nisan'' adlı kompozisyonunu, üçüncü olan Saka İlköğretim Okulu öğrencisi Nurgül Karabayrak ise ''Hoş Geldin 23 Nisan'' şiirini okudu.
Etkinlik, halk oyunu gösterisiyle sona erdi.
Öte yandan, sembolik olarak Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin makamını Derviş Paşa İlköğretim Okulu 7'nci sınıf öğrencisi Demet Kiçemel ve 5'inci sınıf öğrencisi Faruk Kinet, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu'nun makamını Dumlupınar İlköğretim Okulu 8'inci sınıf öğrencileri Osman Zengin ve Fatih Akpınar ile 7'nci sınıf öğrencisi Elif Tutum, Belediye Başkanı Mustafa İça'nın makamını ise Emine Arıoğlu İlköğretim Okulu 3'üncü sınıf öğrencileri Bahattin Aydın ve İrem Şahin devraldı.
Valilik makamına oturan Demet Kiçemel, yetkililere talimat vererek, okullardaki bilgisayar, spor aletleri ve kütüphanelerin kitap sayılarının artırılmasını, projeksiyon cihazı olmayan okullara bu cihazlardan temin edilmesini istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com