Milli Eğitim Bakanı Avcı:

Milli Eğitim Bakanı Avcı:
"Daha önce milliyetçi cephe hükümetlerinin zamanı da dahil olmak üzere, Türk dünyasıyla hiç bu kadar iç içe olmamıştık. Türk dünyasıyla ilgili, Türk dünyası konusunda çok farklı iddiaları olduğunu söyleyen siyasi kadrolar bile bizim bir senede yaptığımızı

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Daha önce milliyetçi cephe hükümetlerinin zamanı da dahil olmak üzere, Türk dünyasıyla hiç bu kadar iç içe olmamıştık. Türk dünyasıyla ilgili, Türk dünyası konusunda çok farklı iddiaları olduğunu söyleyen siyasi kadrolar bile bizim bir senede yaptığımızı onlarca yılda yapamadılar" dedi.

Sarıcakaya Kültür Evi inşaatını inceleyen Avcı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, kültür evinin Sarıcakaya halkının çeşitli kültürel faaliyetleri organize edebilecekleri bir mekan olacağını bildirdi.

Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı ve Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'ya çalışmalarından dolayı teşekkür eden Avcı, şöyle konuştu:

"Eskişehir hala yeterince Türk Dünyası Kültür Başkenti olduğunun farkında değil. Oysa 2013 yılında ve uzatılmasıyla 2014 yılının ilk yarısında Eskişehir, tarihinde hiç olmadığı kadar Türk dünyasının gündemine girdi. Hiç olmadığı kadar Eskişehir'deki farklı coğrafyalardan gelen, Osmanlı hinterlandından gelen vatandaşlarımızın, gençlerimiz, ata yurtlarını, ata topraklarını görme fırsatı buldular. Binlerce gencimizi, Kafkaslar'a, Balkanlar'a, Kırım'a, Azerbaycan'a gönderdik. Daha önce milliyetçi cephe hükümetlerinin zamanı da dahil olmak üzere, Türk dünyasıyla hiç bu kadar iç içe olmamıştık. Türk dünyasıyla ilgili, Türk dünyası konusunda çok farklı iddiaları olduğunu söyleyen siyasi kadrolar bile bizim bir senede yaptığımızı onlarca yılda yapamadılar. Eskişehir, buna mekan oldu. Haziran sonuna kadar hatta daha sonrasında da gerçekleşecek hemen hemen her hafta bir açılışımız, etkinliğimiz, törenimiz var."

Konuşmanın ardından Avcı, Sarıcakaya Çok Programlı Lisesi Kız Öğrenci Yurdu'nun ve Sarıcakaya Anaokulu'nun açılışını yaptı. Daha sonra Avcı, yurt ve anaokulunda incelemelerde bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com