Milli Eğitim Bakanı Avcı, Bilecik'te:

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Bilecikte:
"Keşke o kişiye (CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin) şunu sorsaydınız, 'Siz nereden geliyorsunuz ve nereye gideceksiniz? Hangi yollardan, hangi tünellerden geçerek geldin?'"

BİLECİK (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Keşke o kişiye (CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin) şunu sorsaydınız, 'Siz nereden geliyorsunuz ve nereye gideceksiniz? Hangi yollardan, hangi tünellerden geçerek geldin?' Onu sorsaydınız. Buradan giderken, hangi yolları kullanacaksınız, gideceğin yolu biliyor musun? Yolunu şaşırma. Bak orada güzel yollar ve tüneller açtık. İnşallah, bir dahaki gelişinizde hızlı trenimize de bekleriz" dedi.

Avcı, Bilecik'te AK Parti İl Değerlendirme Toplantısı'nın ardından Osmaneli ilçesinde partisinin seçim koordinasyon bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, şunları kaydetti: 

"Ana muhalefet lideri, Eskişehir'e nasıl geleceğini şaşırdı. Espri olarak söylemiyorum, gerçekten bu dediklerim oldu. Eskişehir gazetelerinde de yazıldı. Önce tren bileti almış, sonra demişler ki danışmanları, 'ya şimdi biz hızlı trenle gidersek eğer, bu hızlı treni AK Parti yapmış. Eskişehir'e giderken bize, 'hoşgeldin, sefalar getirdin, hızlı trenimizi beğendin mi?' diye sorarlarsa ne diyeceğiz?'. Bunun üzerine iptal etmişler hızlı tren biletlerini. Karayolu ile gelmişler. Karayolunu da biz yaptık. Orada Sayın Başbakanımız, hiç unutmuyorum, 28 Mayıs 2011'de Odunpazarı'nda yapılan mitingde bunları söyledikten sonra... 'Bu işin kurtuluşu yok. Hızlı trene de bineceksiniz, bu yollardan da geçeceksiniz.' Biz o tarihlerde uçak seferlerini de başlattık. Uçağa da bineceksiniz." 

Havayolu ulaşımını adeta halkın yolları yaptıklarını dile getiren Avcı, şöyle konuştu:

"Havadan da gelsen, karadan da gelsen, köprüden de geçsen, tünelden de geçsen, denizin altından da geçsen, bizim eserlerimizi göreceksiniz. Onları sizlere yakışır, Osmanlı atalarınıza yakışır, bir şekilde ‘hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz, giderken hangi yollarımızdan gideceksiniz, rahat mıydınız, memnun muydunuz? Çayınızı, kahvenizi ikram edip yola koyulacaksınız. İnşallah yola gelirler."

Avcı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in aynı gün Bilecik'te partisine yönelik eleştirilerinin hatırlatılması üzerine ise "Keşke o kişiye şunu sorsaydınız, 'Siz nereden geliyorsunuz ve nereye gideceksiniz? Hangi yollardan, hangi tünellerden geçerek geldin?' Onu sorsaydınız. Buradan giderken, hangi yolları kullanacaksınız, gideceğin yolu biliyor musun? Yolunu şaşırma. Bak orada güzel yollar ve tüneller açtık. İnşallah bir dahaki gelişinizde hızlı trenimize de bekleriz" ifadesini kullandı.

Bakan Avcı, seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdikten sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde basına kapalı öğretmenlerle toplantı yaptı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com