Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de:

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehirde:
"Aylardır bir şey söylüyoruz. Türkiye çok ciddi tertiplerle tezgahlarla, çorap örme teşebbüsleriyle karşı karşıya. Her gün bunun yeni bir örneğini görüyorsunuz"

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Aylardır bir şey söylüyoruz. Türkiye çok ciddi tertiplerle tezgahlarla, çorap örme teşebbüsleriyle karşı karşıya. Her gün bunun yeni bir örneğini görüyorsunuz" dedi.

Avcı, partisinin Vatan Caddesi'nde düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, Eskişehirli vatandaşlara Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını iletti.

"Türkiye için dualarımızı eksik etmeyelim" diyen Avcı, şöyle konuştu:

"Bu seçim her ne kadar bir yerel yönetim seçimi gibiyse de 30 Mart'ta biz sadece belediye başkanımızı seçmeyeceğiz. Aylardır bir şey söylüyoruz. Türkiye çok ciddi tertiplerle tezgahlarla, çorap örme teşebbüsleriyle karşı karşıya. Her gün bunun yeni bir örneğini görüyorsunuz. Onun için oyumuzu kullanırken 30 Mart günü sadece başkan seçmek için oy kullanmadığımızı bileceğiz. Türkiye için, çocuklarımızın geleceği için oy kullanacağımızı bileceğiz ama bunu sadece biz bilmeyeceğiz. komşularımıza, akrabalarımıza da anlatacağız."

Avcı, seçime iki gün kaldığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Bu iki gün boyunca ulaşabildiğimiz her yere, özellikle hanım kardeşlerimizden çok rica ediyorum  çünkü Eskişehir'de hanım kardeşlerimizin kafalarını bulandırmak için pek çok tertipler var. Onun için lütfen siz de komşularınıza, akrabalarınıza ulaşabildiğiniz her yere bu mesajı iletin. Hep birlikte İnşallah 31 Mart'ta sadece belediye başkanları seçmeyeceğiz. Türkiye'nin başına çorap örmek isteyenlere 'al sana cevabımız' diyeceğiz. Onun için lütfen bu iki günü de çok iyi değerlendirelim. Gayretimizi ve dualarımızı eksiltmeyelim. Komşularınıza akrabalarınıza selamlarımızı iletin, 30 Mart'ta onları da sandıkta bekliyoruz. Hangi partiden olursa olsun, ister Cumhuriyet Halk Partili, ister Milliyetçi Hareket Partili olsun, ister Saadet Partili olsun, ister Demokrat Partili olsun, komşularınıza, akrabalarınıza bu seçimin Türkiye'nin dönemeci olduğunu, bu dönemeci geçtikten sonra Türkiye'yi hiç kimsenin tutamayacağını lütfen bir kere de siz anlatın."

Mitingde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Murat Mercan, AK Parti Eskişehir milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can ile belediye başkan adayları da birer konuşma yaptı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com