Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilecek

Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilecek
AKP Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürlüğü'ne bağlı Seyitömer Linyitleri İşletmesi (SLİ) Müessesesi'ne ait lojmanların, Milli Eğitim Bakanlığı'na devredileceğini bildirdi.

Kavuncu, yaptığı yazılı açıklamada, özelleştirme ihalesi yapılan SLİ Müessesesi'nin, Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde bulunan 27 bin metrekare büyüklüğündeki lojman alanının, Milli Eğitim Bakanlığı'na devredileceğini belirtti.

Geçen yılın son gününde Tavşanlı ilçesinde Kömür Gazlaştırma Tesisleri ve Analiz Laboratuvarı'nın açılış törenine katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a, lojmanlarla ilgili Kütahya kamuoyunun hassasiyeti ve isteğini ilettiklerini duyuran Kavuncu, şunları kaydetti:

''İhtiyaç ve durumu göz önüne alarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün daha önce yaptığı başvuru üzerine Bakanımız bürokratlara talimat verdi ve lojman alanının Milli Eğitim Bakanlığı'na devriyle ilgili çalışma başlatılmasını istedi. Konuyla ilgili çalışmalar başlamış olup, daha sonraki günlerde devir işlemleri gerçekleştirilecektir. Kütahya'mıza hayırlı olmasını temenni ederim.''  (VİK)Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com