Milli Eğitim Bakanlığı'nda büyük skandalı!

Milli Eğitim Bakanlığı'nda büyük skandalı!
AKP döneminde deneme tahtasına dönen eğitim sisteminde skandallar bitmek bilmiyor!
AKP hükümeti 10 senelik iktidarı süresince 5 kez Milli Eğitim Bakanı değiştirdi. Her bakan değişmesinde sil baştan değişen eğitim sisteminde skandallar bitmiyor. Bu skandallardan birini de CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter ortaya çıkardı.
 
CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter en son yapılan SBS sınavında ortaya çıkan skandalların nedeninin "SBS’deki hataların en önemli nedeninin komisyonlarda çalışan öğretmen sayısının 63’ten 27’ye indirilmesi" olduğunu söyledi. Serter "SBS’nin değerlendirmesi ise 3-5 kişi tarafından yapılmaktadır. Deneyimli personelin işine son verilmesi nedeniyle SBS skandalı ortaya çıkmıştır" dedi.
 
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün skandallarını sayan CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter şöyle devam etti:
 
“Fatih Projesi kapsamında yapılan harcamaların Kamu İhale Kanunu dışına çıkarılması ile birlikte Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılan bütün harcamalar proje kapsamında gösterilmiştir. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünde 2 milyon TL’ye 4 toplantı odası yapılmıştır. 
 
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Hukuk Müşavirliğinde 21 avukat varken 2013 yılının ilk 6 ayında Fatih Projesi kapsamında kurum dışından tutulan 4 avukata 955 bin TL ödeme yapılmıştır. 2013 yılının ilk altı ayında Fatih Projesi’nin tanıtımı için yapılan fuar organizasyonları ve diğer alımlar dahil toplam 33 milyon 572 bin 489,16 TL harcama yapılmıştır.
 
Mevzuata göre 21 adet komisyon ve bu komisyonlarda görevli 3 öğretmen bulunması gerekirken başkanlık bünyesinde 13 Şubat 2013’ten bu yana sadece 27 öğretmen bulunmaktadır. SBS'deki hataların en önemli nedeni komisyonlarda çalışan öğretmen sayısının 63’ten 27’ye indirilmesidir. SBS’nin değerlendirmesi ise 3-5 kişi tarafından yapılmaktadır. Deneyimli personelin işine son verilmesi nedeniyle SBS skandalı ortaya çıkmıştır" dedi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com