Milli Eğitim bu sözlerle çalkalanıyor

Milli Eğitim bu sözlerle çalkalanıyor
Milli Eğitim Şube Müdürü; 'Allah ve Ankara böyle istiyor!'

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü İbrahim Özkul'dan şok sözler. İbrahim Özkul'a ait olduğu iddia edilen ses kaydında Özkul şu ifadeleri kullanıyor "Müdürler kusura bakmasın. Bundan sonra işler ve işlemler, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin kontrolünde gerçekleşecek. Bunu Ankara da böyle istiyor. Bunu valilik de böyle istiyor. Allah da böyle istiyor"

Bu sözler üzerine CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, Meclis'e soru önergesi verdi.

Afyon Lisesi Konferans Salonu'nda geçen 24 Ocak'ta kentte görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ile toplantı yapılmış. Yeni yönetmeliklerin ve seçmeli derslerin konuşulduğu toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürü İbrahim Özkul başkanlık etmiş, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın da katılımcı olarak yer almıştı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Din Öğretimi Şube Müdürü İbrahim Özkul'un seçmeli dersler konusunda yapmış olduğu konuşmadaki bazı cümleler kasıtlı olarak değiştirildiğini ileri süren İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, "İlaveler ve alıntılarla yanlış anlaşılmalara sebebiyet verecek cümleler kullanılmıştır. Ocak ayında yapılan toplantıların üzerinden 5 ay sonra hangi maksatla ve amaçla çarpıtılarak verildiği konusu düşündürücüdür. Olayla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Eğitim Denetmenleri Başkanlığı'nca inceleme başlatılmıştır" dedi.

Ses kaydındaki sözlerin sahibi olduğu belirtilen İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürü İbrahim Özkul'a cep telefonu kapalı olduğu için ulaşılamadı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com