Milli Eğitim Müdürü gazete okumuyor mu?

Milli Eğitim Müdürü gazete okumuyor mu?
Gazetemiz Akis ile bilikte ulusal birçok gazete ve haber sitesinde de yer alan ve Milli Eğitim Bakanlığı Ege Bölge Çalıştayında "Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birçok okul müdürünün yeterli donanıma sahip olmadığına dikkat çektiği" şeklindeki haber

Gazetemiz Akis ile bilikte ulusal birçok gazete ve haber sitesinde de yer alan ve Milli Eğitim Bakanlığı Ege Bölge Çalıştayında 'Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birçok okul müdürünün yeterli donanıma sahip olmadığına dikkat çektiği' şeklindeki haberle ilgili, Kütahya Milli Eğitim Müdürü Şahinkaya'nın sadece Akis'i hedef alan bir açıklama yayınlaması, 'Şahinkaya başka gazete okumuyor mu?' sorusunu akıllara getiriyor...
Alaaddin Akkaşoğlu -
9 Ağustos 2010 tarihli sayımızda, Türkiye'nin eğitimde 2023 vizyonunu çizmek amacıyla toplanan Ege çalıştayında Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün hazırladığı raporda, birçok okul müdürünün yeterli donanıma sahip olmadığının yer aldığını dile getirdik.
Elbette bu haber ve raporda yer aldığı ifade edilen bilgiler, sadece Akis'te yer almadı. Ulusal yayın yapan Milliyet, Radikal gibi gazetelerde de yer aldığı gibi Memurlar.net gibi eğitim camiasının en çok takip ettiği ulusal haber sitelerinde dahi, 'Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birçok okul müdürünün yeterli donanıma sahip olmadığına dikkat çektiği' ifadeleri yer aldı. Bu haberlere ne Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ne de 18. Bölge Çalıştayı'na ev sahipliği yapan İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yalanlama gelmedi.
Ancak, haberlerden sonra okul yöneticilerine karşı zor durumda kaldığı anlaşılan Kütahya Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, haber başka gazete ve haber sitelerinde yer almamış gibi, sadece Akis'te çıkan haberi inkar eden bir duyuru yayınlama ihtiyacı hissetti.
İlk olarak Doğan Haber Ajansı'ndan (DHA) Nesrin Coşkun'un yaptığı ve birçok ulusal, bölgesel, yerel gazete ve haber sitelerinde yer alan haberin dördüncü paragrafında yer alan metin aynen şöyleydi;
'Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitim sisteminde yapılan sık değişikliklerin kurumsal kültürün gelişmesine engel olduğuna, birçok okul müdürünün de yeterli donanıma sahip olmadığına dikkat çekti. Sadece okullarda değil, milli eğitim camiasının genelinde kurumsal bir kültür bulunmadığı kaydedildi...'
Sayın Şahinkaya Akis haricinde ulusal gazete veya haber sitesi takip etmediği anlaşılıyor. Bir ilin eğitim kadrosunun başında olan bir yöneticinin, Kütahya Milli Eğitimi ile ilgili ulusal medyada çıkan haberleri okumaması garip! Buna rağmen alelade bir duyuru yayınlayarak haberin sadece Akis'te yer aldığını açıklaması ise talihsizlik!..
Aslında Google veya internet arama motorlarından herhangi birine 'Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü birçok okul müdürünün yeterli donanıma sahip olmadığına dikkat çekti' yazsa ve çıkan haberleri okusa bu talihsiz duyuruyu yapmamış olacak.
Milli Eğitim Müdürümüz ya ulusal medyayı takip etmiyor ya da Akis'e karşı bir tavrı olduğu anlaşılıyor...
Benim asıl merak ettiğim soru ise şu;
Gazetecilerin haber amaçlı sorularına 'Sayın Vali'nin izni olmadan açıklama vermemiz yasak' diyen Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü, bu açıklamayı, bu konularda çok hassas olduğunu bildiğimiz Sayın Valimiz Şükrü Kocatepe'nin bilgisiyle mi, yoksa bilgisi dışında mı yapmıştır?


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com