Milli Eğitim'den skandal hata

Milli Eğitim'den skandal hata
SBS sınavın da yabancı dil sınavına büyük tepkiler gelmişti bunun üzerine SBS hata yaptığını ve 718 adayın puanın yanlış hesaplandığını açıkladı.

1 milyon öğrencinin girdiği sınav sonrası ailelerden büyük tepki gelmişti yeniden hesaplanan puanlar saat 17.00 itibariyle yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığına tepkiler sürüyor ve başka sınavlarda da hata olabileceği sorusu akıllara geliyor. Hükümetin eğitim sistemi her geçen gün çöküyor, bunun en büyük etkisi olarak ta yapılan yanlış politikalar görülüyor.       
 
Milli eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Almanca ve Fransızca testlerini yanıtlayan 718 adayın puanlarının hesaplanmasında, farklı bir cevap anahtarı ile yapılan değerlendirmeden kaynaklanan bir hata yapıldığını duyurdu. 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"12 Temmuz 2013 tarihinde açıklanan Seviye Belirleme Sınavı sonuçları ile ilgili olarak yapılan inceleme neticesinde sınavda Almanca ve Fransızca testlerini yanıtlayan 718 adayın puanlarının hesaplanmasında, farklı bir cevap anahtarı ile değerlendirmekten kaynaklanan yanlışlık olduğu görülmüştür.

12 Temmuz gecesi saat 00.00 itibariyle ilan edilen sonuçlardaki yanlışlık fark edilir edilmez sınav sonuçlarında hata olan bu öğrencilerimizin sınav kâğıtları doğru cevap anahtarı ile birkaç saat içinde yeniden değerlendirilerek hesaplanmıştır. Yeniden hesaplanan bu sonuçlar 12 Temmuz 2013 günü saat 17.00 itibariyle yayınlanmıştır. Bu vesile ile herhangi bir adayın mağduriyet yaşamaması için gerekli bütün tedbirler alınmıştır. Yeni sonuçlar neticesinde hiçbir öğrencimizin herhangi bir mağduriyeti söz konusu değildir."

Yapılan bu yanlışlık nedeniyle bütün öğrenci, veli ve ilgili herkesten Bakanlık olarak özür dileriz.  (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com