Milli Eğitim'den 'Yetişkin Eğitim Projesi'

Milli Eğitim'den 'Yetişkin Eğitim Projesi'
Uşak İl Milli Eğitim Müdürülüğü’nce yürütülen “Grundtvig Yetişkin Eğitim Projesi” kapsamında Uşak’a gelen 6 ülkeden 26 katılımcı Vali Mehmet Ufuk Erden’i makamında ziyaret etti.

Grundtvig Yetişkin Eğitim Projesi kapsamında Uşak’a gelen katılımcıların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Vali Mehmet Ufuk Erden, “Bu program 6 ülke arasında dostluğa ve barışa önemli katkısı olacağına inanıyorum. Ülkemizin tanınması ve tanıtılmasına katkısı olduğu gibi bizlerinde konuklarımızı tanımamamıza vesile kılar. Grundtvig Yetişkin Eğitim Projesinin başarılı sonuçlar vermesini ve faydalı bir şekilde tamamlanmasını temenni ediyorum” dedi.

Proje hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdür Vekili Salih Alkan, projenin kadın ve erkeğin toplumsal ve ekonomik hayattaki rollerine değer katmayı ve bu alanda eşitliğe katkı sağlamayı hedeflediğini belirterek, “Proje kapsamında kadın ve erkeklerin yetişkin eğitim konusunda eşit fırsatlar elde etmelerine destek verilecektir. Ayrıca proje ile birlikte sosyal entegrasyon, toplumsal hayattaki roller, yetişkin eğitiminin güçlendirilmesi, bu alandaki farkındalığın ve potansiyel aktif Avrupa Vatandaşlığına katkı sağlaması hedeflenmiştir” dedi. (KKK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com