Milli Görüş Erdoğan'a patladı!

Milli Görüş Erdoğan'a patladı!
'Milli Görüşçüler'in basındaki ayağı olan Milli Gazete bugünkü 'Haddini aşanlar' manşeti ile Saadet Partisi'nin Başbakan Erdoğan'a karşı ayaklanmasını resmen ilan etti...

ODTÜ Ormanı katliamının ardından, 'Yol için cami bile yıkarız' diyerek Melih Gökçek ve icraatlerini savunan Recep Tayyip Erdoğan'a en sert tepki içlerinden çıkmış olduğu Milli Görüşçüler'in medya organı olan Milli Gazete'den geldi.

Milli Gazete, 'Haddini Aşanlar' başlığı ile manşettenverdiği haberinde Erdoğan için, 'Camiler kışlamız' diyen Başbakan Erdoğan 'gömleğini' çıkardı, Kışladan ayrıldı. Şimdi de Kışlayı yıkmaya geliyor' dedi.

“İktidar ve muhalefetin kalitesiz siyaseti, her fırsatta kendini gösterirken Türkiye’ye de vakit kaybettiriyor. CHP’nin yaptığı cami kıyımını anlata anlata bitiremeyen Başbakan Tayyip Erdoğan grup toplantısındaki, ‘Yol için cami bile yıkarız’ sözleriyle herkesi şok etti” ifadeleri ile dikkat çeken haberde, Erdoğan yerden yere vuruluyor.

Erdoğan'ın geçmişte söylediği sözler ile çelişen icraatlerine gönderme yapan Milli Gazete'nin haberinde, “Ayasofya’yı açma, bekle Sultanahmet dolsun!”, “Habire kiliseleri restore et, yol için cami yıkarım de!”, “Fethin sembolü Ayasofya’yı kapalı tut, Sultanahmet dolmadan açmam de. Gayrimüslimlerin gönlünü hoş etmek için ardı ardına kiliseleri restore et, hizmete aç. Sonra, 'Gerekirse yol yapmak için Camileri yıkarım' de. 'Camiler kışlamız' diyen Başbakan Erdoğan ‘gömleğini’ çıkardı, Kışladan ayrıldı. Şimdi de Kışlayı yıkmaya geliyor!” sözlerine yer verildi.

“Hiçbir şey Camii yıkmanın gerekçesi olamaz”

Gazetenin birinci sayfasından verilen haber; “1997 yılında okuduğu şiirde geçen ‘minareler süngü/ kubbeler miğfer/ camiler kışlamız/ müminler asker” dizesiyle 4 ay hapis cezası yatan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ne yazık ki aradan geçen süre içinde camii yıkmayı göze alabilecek hale geldi. Niçin. Alelade bir yol için. Siz yol için cami yıkmaktan bahsederseniz birileri daha başka gerekçelere öne sürerek bu alanı genişletir. Yarın başka bir iktidar, farklı bir bahane ortaya sürerek camii yıkmaya kalkarsa o zaman ne olacak? Hiçbir gerekçe camii yıkmanın bahanesi olmamalı” sözleriyle Erdoğan'a karşı adeta savaş ilan etti.
 
İnternet sitesinden de yer alan haberin etiketleri de oldukça dikkat çekiciydi: “Erdoğan”, “Bahçeli” ve “kalitesiz siyaset”
 
Başbakan Erdoğan’ın grup toplantısındaki sözleri “El insaf Başbakan!” başlığıyla verildi. Erdoğan’ın sözlerinin satır başlarının yer aldığı haberde “Başbakan'ın bu tartışmalı sözleri twitter'da farklı gruplar tarafından eleştiri konusu oldu. #Direncami  ve  TekbirleKiliseAç YolİçinCamiYık hastaglarına yazılan binlerce yorumda, Başbakan Erdoğan eleştiri yağmuruna tutuldu” denildi.

İşte Milli Gazete'nin o manşeti:

(
DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com