Milli Görüş "Uniday'14" Bielefeld Stadthalle'de yapıldı

Milli Görüş Uniday14 Bielefeld Stadthallede yapıldı
YTB Başkanı Bülbül: "Cem Karaca'nın şarkısında olduğu gibi "işçisin sen, işçi kal" demiyoruz, işçi çocukları bulundukları ülkelere nüfuz ederek, oranın akademisyeni, entelektüeli, yazarı, mimarı ve doktoru olmak istiyorsa çağın gereklerini birlikte yer

BİELEFELD (AA) - Dünyanın farklı ülkelerinde eğitim gören üniversite öğrencilerini bir araya getirmeyi amaçlayan "UNIDAY'14" (Üniversiteliler Günü) etkinliği, Almanya'nın Bielefeld şehrinde yapıldı. ‘Düşünce Seyre Düşünce’ ana temasıyla gerçekleştirilen programa Avrupa ülkelerinin yanı sıra Kanada ve Türkiye'den gelen yaklaşık 3 bin üniversite öğrencisi katıldı.

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Gençlik Teşkilatı Üniversiteliler Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül, "Küresel çağda nasıl bir gençlik ihtiyacı içerisindeyiz?" konulu konuşma yaptı.

YTB Başkanı Bülbül, "Cem Karaca'nın şarkısında olduğu gibi "işçisin sen, işçi kal" demiyoruz, işçi çocukları bulundukları ülkelere nüfuz ederek, oranın akademisyeni, entelektüeli, yazarı, mimarı ve doktoru olmak istiyorsa çağın gereklerini birlikte yerine getirmemiz gerekiyor" dedi. 

YTB'nin kuruluş amacının, "kendi başlarına bırakıp selam dahi verilmeyen vatandaşlarımızla ilişki kurmak olduğunun altını çizen Bülbül, "Bizim gayemiz vatandaşlarımızın sorunlarını tespit etmek ve çözüm arayıp bulmak" diye konuştu.

IGMG Gençlik Teşkilatı Üniversiteliler Başkanı Taner Doğan ise 19 ülkeden yaklaşık 3 bin üniversitelinin programa katıldığını ifade ederek, iki yılda bir gerçekleştirilen programın ana hedefinin "yaşadığı toplumda söyleyecek bir sözü olan, topluma ciddi anlamda fayda sağlayabilen, sorumluluklarının farkında olan, gaye ve vizyon sahibi nesillerin oluşmasına katkı sağlamak" olduğunu ifade etti. Doğan, hedeflerini ise "Batı topraklarında doğan ve bu toprakların vazgeçilmezi haline gelen gençlerle bir araya gelmek, kardeşliği pekiştirmek" olarak açıkladı.

Ablasının teşviki ile programa Fransa'dan gelerek katıldığını söyleyen Yağmur Söğütoğlu, programı güzel bulduğunu ve geldiğine pişman olmadığını söyledi.

Hollanda'dan gelen Meryem Özdemir de bir önceki programa katıldığını ve çok beğendiği için bu yıl tekrar geldiğini vurgulayarak, "UNIDAY, Avrupalı Müslümanlara sorumluluklarını yeniden hatırlatıyor, içinde yaşadığımız topluma faydamız olması gerektiğini öğütlüyor" şeklinde konuştu.

Etkinliğe Münster Başkonsolosu Nafi Cemal Tosyalı katılırken, programın sunuculuğunu Bekir Develi yaptı. Minyatür örneklerinin sergilendiği etkinlik, Murat Aydemir, Derya Türkan ve Cengiz Onural'dan oluşan İncesaz müzik grubunun Klasik Türk Müziği konseri ile sona erdi.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com