Milli kayakçı Sabahattin Oğlağo:

Milli kayakçı Sabahattin Oğlağo:
"5. olimpiyat için Türkiye’yi daha ileriye götürebilmek adına sporuma devam edeceğim"

SOÇİ (AA) - SERDAL KALAYCI - Rusya’nın Soçi kentinde gerçekleştirilen 22. Kış Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi kayaklı koşu branşında temsil eden Sabahattin Oğlağo, ülkenin kayak sporunda daha iyi yerlere gelebilmesi için yarışmaya devam edeceğini söyledi. 

Kayaklı koşu branşında katıldıkları yarışmaları tamamladıktan sonra kafileyle Türkiye'ye dönen Oğlağo, 4. olimpiyat tecrübesini AA muhabirine anlattı. 

Türk kayağının gelişmesi için arkasından gelecek sporculara sonuna kadar destek olacağını vurgulayan milli sporcu, "Çalışmaya devam edeceğim. 5. olimpiyat için, Türkiye'yi daha ileriye götürebilmek adına sporuma devam edeceğim. Arkamdan gelen sporcuları gerekirse sırtımda taşırım, gerekirse de başımın üzerinde taşıyacağım. Bu işi bir şekilde büyüteceğiz. Ekip olarak geleceğiz. Bu konuda çok ciddi bir savaş vereceğiz, bir emek harcayacağız. Yetenekli sporcularımız var. Başarılı olacaklar buna eminim. Yeter ki kimse bize karışmasın. Sadece destek olsunlar" şeklinde konuştu. 

 

- "Herkes futbolu konuşuyor, amatör sporlarda yetenekler harcanıyor"

Türkiye’de amatör branşların hala çok desteğe ihtiyacı olduğunu anlatan milli kayakçı, "Futbolda da ciddi bir başarımız yok ama herkes futbolu konuşuyor. Amatör sporlarda çok yetenek var ve yetenekler harcanıyor" dedi. 

Türk sporunun gelişmesi adına, adına milli sporcular olarak özel sektörden destek istediklerini kaydeden Oğlağo şunları söyledi:

"Herkesten ricam, özellikle bizim yaptığımız sporda lütfen işin içeriğini bir araştırsınlar. Ciddiyetini bir kavrasınlar. Her şey futbol değil. Futbolda da ciddi bir başarımız yok ama herkes futbolu konuşuyor. Sadece futbol yok. Türkiye'de bir sürü amatör spor var. Lütfen herkes amatör sporlara destek versin. Amatör sporda çok yetenekler var ve yetenekler harcanıyor. Bu konuda özel sektörün desteğini istiyoruz. Şahsımız adına istemiyoruz, Türk sporu adına istiyoruz bu desteği. Gelsinler bize destek versinler."

 

- "Gönül daha iyi dereceler almak isterdi"

Oğlağo, Soçi’de kayaklı koşu branşında aldıkları neticelerin, hedefledikleri noktalara ulaşmasa da iyi olduğunu ifade etti.

Oyunlarda serbest sprint elemelerinde 75, 15 kilometre klasikte de 20 kişiyi geçerek 71. olan milli kayakçı, Soçi 2014’ü şöyle değerlendirdi:

"Bu yıl hariç hep eksik çalışma yaptık. Bu yıl tam çalışma yaptık ancak geç başladık. Bu duruma rağmen iyi yerlerde olduğumuzu gördüm. Bizden çok daha fazla çalışan bazı ülkeler bizim gerimizde kaldı. Eksik çalışmamıza rağmen yine buradayız, kendimizi gösterdik. Yaptığımız çalışmalara göre iyiydik. Ancak istediğimiz sonucu tam olarak alamadık. Gönül daha iyi neticeler almak isterdi ama şu anki durum bu. Bu kadarını yapabiliyoruz." 

 

- "Soçi'ye gelirken heyecanım yoktu"

Soçi'de, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Kayak Federasyonu Başkan Vekili Mükremin Çepni, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ve diğer yetkililerin verdiği destekle büyük bir heyecan duyduğunu ve yarışmalara bu şekilde girdiğini anlatan Oğlağo, “Buraya gelirken çok fazla heyecanım yoktu. Buradaki sporcuları, yarışları gördüğümde, Genel Müdürümüz Mehmet Baykan, olimpiyat komitemiz, kayak federasyonumuzun yöneticileri gelip destek verdiğinde gerekli heyecanı yaşadım. Verdikleri destek bize yarışma şevkini getirdi. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Özellikle Genel Müdürümüzün yakın ilgisi bizi çok sevindirdi. Bu konuda çok minnettarım" şeklinde konuştu. 

 

- “Türkiye’de kar var mı diye takılıyorlar”

Sabahattin Oğlağo, kayakta önde gelen ülkelerin sporcularının Türkiye’yi sadece sıcak bir ülke olarak bildiklerini ifade ederek, “Türkiye’de kayak var mı diye sorarak, bize takılıyorlardı” dedi. 

Çok sayıda ülkenin sporcusundan destek gördüklerini kaydeden milli sporcu, “Onların bize verdiği desteği ve ilgiyi çoğu zaman ülkemizde kayak camiasının içinden göremiyoruz. Kayağın önde gelen ülkelerinin sporcuları bize yol gösteriyor, arkadaşlık yapıyor. Hatta şaşırıyorlar ve şaka yaparak 'Türkiye’de kar var mı?’ diye sorarak bize takılıyorlardı" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com