Milli Piyango Kütahya'da çekildi

Milli Piyango Kütahya'da çekildi
Milli Piyango'nun 30 Ağustos özel çekilişi, Kütahya'da yapıldı.

 Milli Piyango'nun 30 Ağustos özel çekilişi, Kütahya'da yapıldı.
Zafer Meydanı'nda gerçekleştirilen çekilişte konuşan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya'nın 7 bin yıllık geçmişe sahip bir kent olduğunu söyledi.
30 Ağustos'un Kütahya için çok özel bir anlam ifade ettiğini anlatan İça, bu tarihin Kütahya'nın kurtuluş yıl dönümü olmasının yanı sıra Kurtuluş Savaşı'nın da bu ilin sınırlarında kazanıldığını anımsattı.
Kütahya'nın ''çininin başkenti'' olduğunu da ifade eden İça, şöyle konuştu:
     ''Kütahya, dünyada çinide bir markadır. Her evde bir çini sanatçısı vardır. Çiniyle beraber yarı kıymetli süs taşlarıyla gümüş takılar üretilmektedir. Kıyafetlerimizle moda merkezlerimiz oluşmuştur.
Kütahya, 35 çeşit madeniyle de madenciliğin cennetidir. Türkiye'deki bor rezervinin yüzde 50'si Kütahya'dadır. İlimizde seramiğin her türlü ham maddesi en iyi kalitede vardır. Kütahya, Türkiye'de gümüşün tek üretildiği yerdir.''
İça, Frig medeniyetine ev sahipliği yapan Kütahya'nın ayrıca, Roma döneminden kalma, dünyanın ilk borsasını ve en iyi korunmuş Zeus tapınaklarından birini barındıran Çavdarhisar ilçesine de sahip olduğunu kaydetti.
Daha sonra, butona basan İça, 2 milyon liralık büyük ikramiye ve 200 bin liralık ikinci büyük ikramiyenin çekilişlerini gerçekleştirdi.  2 milyon liralık büyük ikramiyenin, Ankara'dan alınan 070963 numaralı tam bilete çıktığı bildirildi.
Çekiliş sonrasında ise TRT sanatçıları tarafından konser verildi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com