Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
"Biz hizmet ehliyiz. Bizim kavgaya zamanımız yok. Bizim kimseyle husumetimiz yok"

ARTVİN (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Biz hizmet ehliyiz. Bizim kavgaya zamanımız yok. Bizim kimseyle husumetimiz yok" dedi.

Şavşat ilçesinde, partisinin seçim otobüsünden vatandaşlara hitap eden Yılmaz, Türk milletinin, büyük bir medeniyetin mirasçısı olduğunu söyledi.

Yerel seçimlerde vatandaşların genellikle tanıdıkları kişilere oy verdiğini belirten Yılmaz, şöyle devam etti:

"Allah için, bunlardan ziyade 'Kim daha çok hizmet getirdi?' diye bakmak lazım. İnsanlar, arabasını tamir ettirmek için bile usta arar. Peki Şavşat, Artvin, bir arabadan daha mı değersiz? Bir göz ameliyatına ihtiyacınız olsa acaba 'Bir dostuma ameliyat olmak istiyorum' mu dersiniz ya da hiç tanımadığınız biri bile olsa ama ehil, liyakatli, ABD'den bir göz doktoru gelse ona mı gidersiniz? Ona gidersiniz. Niçin? Ehliyet, liyakat her şeyden önemlidir."

Yılmaz, yerel seçimlerde de AK Parti'nin icraatına bakılması gerektiğini anlatarak, millete 80 yıldan fazla hizmet edenlerden kat kat daha fazla hizmet ettiklerini vurguladı.

AK Parti'den önceki iktidarlar döneminde milli gelirin 230 milyar dolara çıkarıldığını ancak kendilerinin 10 yılda bunu 823 milyar dolara ulaştırdıklarını ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Elinizi vicdanınıza koyun. 80 yılda 230 milyar dolar kazandıranlar mı bu ülkeye daha iyi hizmet getirdi yoksa 10 yılda 570 milyar dolar kazandıranlar mı? Biz hizmet ehliyiz. Bizim kavgaya zamanımız yok. Bizim kimseyle husumetimiz yok. Ülkedeki 76 milyonun tamamını birinci sınıf vatandaş olarak görerek hepsine birinci sınıf insana yakışır hizmet götürmeye çalışıyoruz. Kendi nefsiniz için istediğinizi başkaları için de istemelisiniz. Böyle yaparsanız ülkede barış ve huzur olur. Yoksa 'Benim hakkım fazladır' derseniz, bu ne İslamidir ne insanidir ne de etik değerlere uyar."

- "AK Parti'yi millet kurdu, rotasını da millet çizdi"

Kendilerinin asıl değil, vekil olduklarına işaret eden Yılmaz, milletten aldıklarını onlara vermek zorunda olduklarını bildirdi.

Milletin, yerel seçimlerde, hangi partinin kendilerine daha çok hizmet ettiğine karar vereceğine dikkati çekerek, "Bu millet 1950'den bu yana kendisinin önüne tercih konulduğunda hiç yanılmadı, her zaman doğruyu seçti. CHP'nin yanında Menderes varken Menderes'i seçti. Demirel'in yanında CHP varken Demirel'i seçti. Özal'ın karşısında Halkçı Parti, SHP varken Özal'ı seçti ve CHP'nin yanında Tayyip Erdoğan varken Tayyip Erdoğan'ı seçti. Elinizi vicdanınıza koyun, karar verin. AK Parti'yi millet kurdu, rotasını da millet çizdi" diye konuştu.

Bu arada, Yılmaz, Şavşat Belediye Başkanı Mehmet Naci Köroğlu'na, annesi Hürmünaz Köroğlu'nun vefatı dolayısıyla Söğütlü Mahallesi'nde taziye ziyaretinde bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com