Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
"Türkiye son 10 yılda yüzde 5,1 büyüdü. Avrupa ise 0,4 küçüldü. Yani biz Avrupa'dan 10 kat veya 20 kat daha fazla büyüdüğümüz halde Avrupa'ya yetişemiyoruz, neden çünkü bizden öncekilerin hatasından dolayı. Eğer bizde bir hata yaparsak bilin ki bu hata bi

KARS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Türkiye son 10 yılda yüzde 5,1 ortalama büyüdü. Avrupa ise 0,4 küçüldü. Yani biz Avrupa'dan 10 kat veya 20 kat daha fazla büyüdüğümüz halde Avrupa'ya yetişemiyoruz, neden çünkü bizden öncekilerin hatasından dolayı. Eğer bizde bir hata yaparsak bilin ki bu hata bizim evlatlarımızı ve torunlarımızı da etkileyecek" dedi.

Kars'ın Kağızman ilçesine gelen Bakan Yılmaz, partililere hitaben yaptığı konuşmasında, kendisini coşkuyla karşılayan Kağızman halkına teşekkür ederek, yüz aklığının iki cihana bedel olduğunu söyledi.

30 Mart'ta yerel seçimlerin yapılacağını, seçimde yapılacak bir yanlışlığın 5 yıla mal olacağını belirten Yılmaz, "Bu 5 yıl çok önemlidir. Her şeyin kazası var ama vaktin kazası olmaz. 50 yaşındaki kardeşim ne yaparsa yapsın, 45 yaşına dönemez. Kağızman'ı 5 yıl öncesine çevirebilmek mümkün değildir" diye konuştu.

Yılmaz, 40 yaşındaki bir insanın ne yaparsa yapsın, 35 yaşına dönemeyeceğini ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Zamanla parayı alırsın ama parayla zamanı alamazsın. Yani vakitle nakit alınır da nakitle vakit alınmaz. 30 Mart'ta yapacağınız tercihle inşallah bir 5 yıl daha yerel seçim olduğu için herkes eşini, dostunu, arkadaşını, kendi aşiretinden olanı tercih edebilir ama inanın ki bundan daha doğrusu liyakatla ehil kişilerle Kars'a ve Kağızmna'a hizmet gelirse o kardeşimi o görevle görevlendirmek lazım. Kağızman evlatlarınızın ve torunlarınızın geleceğidir. Bunları düşünerekten belediye başkanımıza oy vermeyeceksiniz, kendi evlatlarınıza oy vereceksiniz, kendi torunlarınıza oy vereceksiniz."

- "Türkiye 10 yılda ortalama 5,1 büyüdü"

Sıradan bir tercih yapılmaması gerektiğini ifade eden Yılmaz, "İki kapılı bir handa gidiyoruz gündüz gece. Sırat buradan geçilir, cennete buradan gidilir, eğer doğru tercihlerimizi yaparsak, doğru kararlarımızı verirsek, sıratı buradan geçmiş oluruz, cenneti buradan kazanırız ama bir yanlış tercih yaparsak, Allah için bu yanlış tercih bizim için yapılmış bir tercih olmaz. Evlatlarımız için de torunlarımız için de yanlış olacak" ifadelerini kullandı.

Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye son 10 yılda yüzde 5,1 büyüdü. Avrupa ise 0,4 küçüldü. Yani biz Avrupa'dan 10 kat veya 20 kat daha fazla büyüdüğümüz halde Avrupa'ya yetişemiyoruz, neden çünkü bizden öncekilerin hatasından dolayı. Eğer bizde bir hata yaparsak bilin ki bu hata bizim evlatlarımızı ve torunlarımız da etkileyecek."

Bakan Yılmaz, konuşmasının ardından Kağızman İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek, MOBESE merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra 500 kişilik spor salonunun açılışını yapan Yılmaz, burada öğrencilerin müsabakalarını seyretti.

Açılışlara, Kars Valisi Eyüp Tepe, AK Parti Kars milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, Kağızman Kaymakamı Kemal Duru ve AK Parti Kars İl Başkanı Ensar Erdoğdu ile öteki ilgililer katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com