Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
"İnşallah, 30 Mart'ta vereceğiniz her oyla yurt dışında yapılan planları boşa çıkartacaksınız"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "İnşallah, 30 Mart'ta vereceğiniz her oyla yurt dışında yapılan planları boşa çıkartacaksınız" dedi.

Yılmaz, Şarkışla ilçesindeki 60. Yıl Spor Salonu'nda düzenlenen toplu temel atma töreninde yaptığı konuşmada, bugünün 18 Mart Şehitleri Anma Günü olduğunu belirterek "Bu toprakları bize vatan yapan başta Çanakkale  ve Sarıkamış şehitleri olmak üzere o yıldan bugüne kadar, bu vatanın birliği, dirliği için, vatan, bayrak, din ve ezan için can veren Mehmetçiklerimizi rahmetle anıyoruz. Hakkın rahmetine kavuşmuş gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize de Allah’tan uzun ömür diliyorum" diye konuştu.

Çanakkale'de şehit olanların sadece Türkiye coğrafyasında yaşayanlar olmadığını dile getiren Yılmaz, şunları söyledi:

"Kudüs, Halep, Şam, Üsküp ve Elbasan'daki analar da evlatlarını gönderdiler ve onlar da Çanakkale'de şehit oldu. Eğer Çanakkale'de, Kudüs'ten, Halep'ten, Şam'dan Basra'dan, Bağdat'tan, Elbasan'dan, Üsküp'ten buraya gelen şehitler olmasaydı İstanbul bize vatan olmazdı. Şimdi bize soruyorlar: 'Gazze ile ne işin var? Halep ile niye bu kadar ilgileniyorsun?' O analar evlatlarını Çanakkale'ye niye gönderdiyse bizim de ondan dolayı bir sorumluluğumuz var. Gazze'yle de Halep'le de Bağdat'la da ilgileniriz. Allah göstermesin gerekirse Üsküp'e de Elbasan'a da Tiran'a da bakarız."

-"Türkiye herkesin ortak umududur"-

Türkiye'nin 76 milyonun değil, bu coğrafyada yaşayan herkesin ortak umudu olduğunu ifade eden Yılmaz, umutların boşa çıkartılmaması için bir ve beraber olarak Türkiye'nin istikrarının korunması gerektiğini belirtti.

Bakan Yılmaz, 30 Mart yerel seçimlerinde halkın vereceği oyla Türkiye'nin gücüne güç katması gerektiğini dile getirerek şöyle devam etti:

"Yurt dışından planlarını yapıp, Türkiye'ye planlarını gönderip, bir plan uygulamak isteyenlere, bir oyun hazırlayanlara siz oylarınızla, 'sizin bu oyununuz Türkiye'de sökmez' diyeceksiniz. 'Sizin ne türlü planlarınız olursa olsun o planları biz oylarımızla bozacağız' diyeceksiniz. İnşallah, 30 Mart'ta vereceğiniz her oyla yurt dışında yapılan planları boşa çıkartacaksınız."

- "Kavga sürecini barışa çevirdik"-

AK Parti'nin 30 yıllık kardeş kavgasını barış sürecine çevirerek bütün hizmetlerin üzerinde bir hizmet getirdiğini aktaran Yılmaz, bunun bile AK Parti'yi hayırla anmak için yeterli olduğunu savundu.

Şehitlerin olmasını, anaların ocaklarına ateş düşmesini hiç kimsenin istemediğini dile getiren Yılmaz, "Biz de diyoruz ki: şehitlik en kutsal rütbedir ama bizim amacımız yaşatmak. Cenabı Allah'a hamdolsun, kavga sürecini barışa çevirdik. Artık hiçbir eve ateş düşmüyor" ifadesini kullandı.

Hizmetleri halkın desteğiyle yaptıklarını belirten Yılmaz, "İnşallah, barış ve kardeşlik yolunda, herkesi dilinde ve dininde özgür kılan bu mücadelemizde bize destek olursanız 30 Mart'tan sonra da bu süreci, nihayete sulh ve selametle eriştireceğiz. Birlikte yürüdük, birlikte başardık. İnşallah, bundan sonra da birlikte yürüyeceğiz, yaşayacağız, başaracağız" dedi.

Törene, Sivas Valisi Alim Barut, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ve vatandaşlar katıldı. Tören, Türk halk müziği sanatçısı Orhan Hakalmaz'ın konseriyle devam etti. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com