Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
"Ne yaparlarsa yapsınlar, bu millet, bu Başbakan'ın kendisinin lideri olduğunu, Türkiye'yi 200 yıllık devlet tarihinin en güçlü dönemine getirdiğini ve 80 yılda yapılamayan hizmetlerin 8 katını, kimi alanlarda 10 katını getirdiğini gördü. Eğer onların ded

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Ne yaparlarsa yapsınlar, bu millet, bu Başbakan'ın kendisinin lideri olduğunu, Türkiye'yi 200 yıllık devlet tarihinin en güçlü dönemine getirdiğini ve 80 yılda yapılamayan hizmetlerin 8 katını, kimi alanlarda 10 katını getirdiğini gördü. Eğer onların dediği gibi bir yolsuzluk, usulsüzlük olsaydı bunların hiçbiri gelemezdi" dedi.

Sivas'ın Zara ilçesinde AK Parti seçim bürosunda partililerle bir araya gelen Yılmaz, esnaf ziyaretinin ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Mart'ı görmeden siyasetten çekilebileceği yönündeki iddialarını hatırlatması üzerine Yılmaz, "Bu, Türkiye aleyhine kumpas kurmak isteyenlerin kimlerle iş birliği yaptığını, kimleri yanına aldığını, bu zincire kimlerin takıldığını göstermesi açısından önemlidir. Buna bir açıklama getirir mi? Zırva tevil götürmez. Bu zırva aynen öyle" diye konuştu.

AK Parti iktidarının, Türkiye'yi tarihinin en güçlü dönemine getirdiğini ve milletin AK Parti'ye güvendiğini ifade eden Yılmaz, şunları söyledi:

"Değerlendirme yaparsak buna bir değer atfetmiş oluruz. Ne yaparlarsa yapsınlar, bu millet, bu Başbakan'ın kendisinin lideri olduğunu, Türkiye'yi 200 yıllık devlet tarihinin en güçlü dönemine getirdiğini ve 80 yılda yapılamayan hizmetlerin 8 katını, kimi alanlarda 10 katını getirdiğini gördü. Eğer onların dediği gibi bir yolsuzluk, usulsüzlük olsaydı bunların hiçbirisi gelemezdi."

Milli geliri 3 katından fazla artırdıklarını belirten Yılmaz, "Biz 10 yılda onların 3 katından fazla yaptıysak, onlar demek ki geçmiş dönemi  baştan sona hep soydular, çaldılar, çırptılar ki millete bir şey veremediler. Allah için icraatlara bakın, bu milletten topladığını millete kim daha çok yansıttı. Ona göre millet karar versin, terazisi doğruysa kimsenin yanlış yapması mümkün değil. Biz bu millete güveniyoruz" şeklinde konuştu.

Suriye sınırındaki bazı Türk köylerinin boşaltıldığı yönündeki iddiaların sorulması üzerine Yılmaz, "Güvenlik tedbiriyle... Ola ki karşı taraftan bir ateş geliyor, bu ateşten dolayı bizim vatandaşlarımız zarar görmesin diye bir güvenlik tedbiri olarak yapılmıştır. Bunu bu çerçevede görmek lazım" dedi.

 

- Twitter'a tedbir amaçlı erişim engeli

Twitter'a tedbir amaçlı erişim engelinin sorulması üzerine Bakan Yılmaz, "Twitter'dan şunu istiyoruz; Amerikan mahkemelerinin kararına ne kadar saygılıysan Türk mahkemelerinin kararına da o kadar saygılı ol" diye konuştu.

Twitter'ın Amerika hükümetine gösterdiği saygıyı Türkiye hükümetine de göstermesini isteyen Yılmaz, "Amerikan vatandaşları senin nezdinde ne kadar değerliyse Türkiye vatandaşlarının hak ve hukuku da senin nezdinde aynı değerde olursa Türkiye'de gelip çalışırsın, yolların, kanalların açık olur" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com