Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

Milli Savunma Bakanı Yılmaz:
"Bu ülke için kurulan tuzaklar, bu seçimle bozulmuş oldu"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye üzerine kurulan tezgahların, 30 Mart'taki yerel seçimlerle bozulduğunu söyledi.

AK Parti'den Sivas Belediye Başkanlığına seçilen Sami Aydın'ı makamında ziyaret eden Yılmaz, Aydın'a görevinde başarılar diledi. Sivaslıların hikmet ve feraset sahibi olduğunu dile getiren Yılmaz, Sivas halkının 30 Mart'ta kullandığı oyla herkese 4 mesaj verdiğini belirtti.

Vatandaşların Sami Aydın'ı tercih ederek "Sivas'a hizmet, Sami başkanla gelir" mesajı verdiğini kaydeden Yılmaz, vatandaşların bu seçimde eski Türkiye'yi elinin tersiyle itip, tercihini yeni Türkiye'den yana kullandığını vurgulayarak, "Eski Türkiye, milletin kaynaklarının israf edildiği, kavgayla giden bir Türkiye'ydi. Bundan vazgeçti, 'yepyeni bir Türkiye'yi talep ediyorum' dedi" ifadesini kullandı.

Yılmaz, milletin bu seçimde çözüm sürecinin devamından yana olduğunu gösterdiğini belirterek, "Bir yıldan fazladır hiçbir ailenin ocağına ateş düşmüyor. Anaların çığlığına ses verildi" dedi.

AK Parti'nin, milli bütünlüğün teminatı olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Milletimiz bundan dolayı da AK Parti'yi tercih etti" ifadesini kullandı.

Hiçbir dönemde olmadığı kadar bu dönemde milli iradeye karşı saldırı yapıldığını savunan Yılmaz, Türkiye üzerine içeriden ve dışarıdan bir tezgah kurulduğunu belirterek, 30 Mart'taki oylarla, yurt dışında kurulan tezgahların boşa çıkartıldığı, tuzakların bu coğrafyada sökmeyeceği ve Türk milletini bin yıldır bir arada tutan kardeşlik bağlarının daha da güçlendiği mesajının verildiğini söyledi.

Milletin milli iradeye sahip çıktığını dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:

"Nasıl ki 4 Eylül Sivas Kongresi'nde 'manda kabul etmiyoruz' dediysek bugün de postmodern manda diyelim, çağdaş mandacılık, 'bu çağdaş mandacılığın gölgesinin yöneticilerimizin üzerine düşmesini istemeyiz' diyerek karar verdi. Ben bundan dolayı da tüm Sivaslı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bu ülke için kurulan tuzaklar bu seçimle bozulmuş oldu."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com