Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Ardahan'da

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Ardahanda
Yılmaz: "Bizim işimiz kutuplaşma değil. Bizim hiç kimseyle husumetimiz yok. Ancak yedi düvel hep birlikte bize saldırıyor. İçerdeki işbirlikçilerle birlikte bize saldırıyor. Ama biz diyoruz ki 'nefsimizden başka bizim düşmanımız yok"

ARDAHAN (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Bizden önceki dönemlerde bunlar milletten aldığı bütün vergiyi her 100 liranın 86 lirasını faize verdi. Geriye kalan 14 liraya ne yatırım yaptı, ne memur alabildi, ne işçi alabildiler, ne memurun, ne de işçinin maaşına zam verebildiler. Böyle olduğu içinde Bolu Tüneli yıllarca bitmedi. Karadeniz otoyolu bitmedi. Tünellere başlayamadılar. Açtıkları tünellerin içinde boğuldular" dedi.

Kazım Karabekir Caddesi'ndeki AK Parti seçim bürosunu ziyaret eden Yılmaz'ı, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar ve partililer karşılandı.

Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, millete hizmet etmenin kendileri için öncelik olduğunu, bu nedenle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çok çalıştığını söyledi. Yılmaz, kutuplaşmadan kaçınacaklarını belirterek, "Bizim işimiz kutuplaşma değil. Bizim hiç kimseyle husumetimiz yok. Ancak yedi düvel hep birlikte bize saldırıyor. İçerdeki işbirlikçilerle birlikte bize saldırıyor. Ama biz diyoruz ki 'nefsimizden başka bizim düşmanımız yok" diye konuştu.

 

-"Adnan Menderes ezanı Türkçe okuyanlara ceza vermedi"

CHP’yi tutarsızlıkla eleştiren Yılmaz, şunları söyledi:

"Bize 'Geriye gidiyoruz' diyen bir CHP zihniyeti var. Ağzıma almak istemediğim bu partiler 'Demokrasiden geri gidiyoruz' diyen partilere şunları söylemek istiyorum. Sizin döneminizde demokrasinin iki çıtası vardı. Biri din, diğeri ise etnik kimlikti. Eğer siz kimliğe ve kişinin inancına karşı çıkıyorsanız, demokrasinin D’sinden anlamış değilsiniz. Bir adımda ileri gidemezsiniz. CHP döneminin Türk Ceza Kanunu vardı. 1950’ye kadar, 526. madde diyor ki, 'Arapça ezan ve kamet okuyanlar 3 ay hapisle cezalandırılacaktır'. CHP milletin dinine bu kadar uzaktır. Başka hiçbir şeye gerek yok. Menderes iktidara geldikten sonra Arapçayı serbest bırakmadı, sadece 'Arapça okuyanlara ceza vermeyeceğim' dedi. Vatandaş ister Türkçe okusun ister Arapça . Ancak vatandaşın ruhunun telini titreten Arapça olduğu için otomatikman Arapçaya dönüldü." 

 

-"Açtıkları tünellerin içinde boğuldular"

Kendi hükümetleri döneminde ekonomide büyük değişimlerin yaşandığını ifade eden Bakan Yılmaz, şunları kaydetti

"Elinizi vicdanınıza koyun. 80 yılda bu ülkeyi yönetip de 230 milyar dolar milli gelir yaratanlar mı bu ülkeyi daha iyi yönetti? Yoksa 10 yılda 570 milyar daha bunun üstüne koyanlar mı daha iyi yönetti? Bizden önceki dönemlerde bunlar milletten aldığı bütün vergiyi her 100 liranın 86 lirasını faize verdi. Geriye kalan 14 liraya ne yatırım yaptı, ne memur alabildi, ne işçi alabildiler, ne memurun, ne de işçinin maaşına zam verebildiler. Böyle olduğu içinde Bolu Tüneli yıllarca bitmedi. Karadeniz otoyolu bitmedi. Tünellere başlayamadılar. Açtıkları tünellerin içinde boğuldular. İşte biri Bolu Tüneli, diğeri Ayaş Tüneli."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com