Milli Savunma Bakanı Yılmaz, İzmir'de

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, İzmirde
Bakan Yılmaz: "Elinizi vicdanınıza koyarsanız, doğruyu bulursunuz ama gözünüzü kapatırsanız, sadece kendiniz için değil, evlatlarınız için de Türkiye'yi karanlığa atmış olursunuz"

İZMİR (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Elinizi vicdanınıza koyarsanız, doğruyu bulursunuz ama gözünüzü kapatırsanız, sadece kendiniz için değil, evlatlarınız için de Türkiye'yi karanlığa atmış olursunuz" dedi.

Ege Bölgesi Sivas Dernekleri Federasyonunca Balçova Termal Otel'de düzenlenen geceye katılan Yılmaz, konuşmasında, yerel seçimlerde, başka niteliğine bakmadan tanıdık ve hemşehriye oy verme davranışının doğru olmadığını söyledi.

"Her şeyin telafisi vardır ama zamanın telafisi olmaz" diyen Yılmaz, şöyle konuştu:

"Yerel seçimlerde her ne olursa olsun, işi yapana emaneti teslim etmek lazım. Eğer etmezseniz zaman kaybedersiniz. Kaybolan yılları geri getirebilmek mümkün değil. Bu seçimde hemşehrilerimin, liyakata bakacağını, iş yapana, ehil olana destek vereceğine inanıyorum."

Yılmaz, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın bakanlığı döneminde, Türkiye'ye eser bırakmadığını söyleyecek kişi bulunmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Herkes elini vicdanına koysun. AK Parti gelene kadar 6 bin kilometre bölünmüş yol yapılmış, Binali Yıldırım döneminde 13 bin kilometre bölünmüş yol yapılmış. 80 yılda yapılanın 2 katından fazlasını yapan Binali Yıldırım döneminde Türkiye, daha iyi yönetilmiştir. Milli geliri, 230 milyar dolardan 800 milyar dolara çıkardık. Elinizi vicdanınıza koyarsanız, doğruyu bulursunuz ama gözünüzü kapatırsanız, sadece kendiniz için değil, evlatlarınız için de Türkiye'yi karanlığa atmış olursunuz. İzmir gerçek devrim yapmak istiyorsa liyakata ehliyete önem vermeli. Sivaslı hemşehrilerim, yerel seçimlerde Binali Yıldırım'ı desteklerse İzmir'e hizmet gelir."  

-AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım da bakanlığı sırasında yakın çalışma arkadaşlarının çoğunun Sivaslı olduğunu belirtti.

"Yiğidolarla ülkemize çok güzel hizmetleri yapma mutluluğunu birlikte yaşadık" diyen Yıldırım, sadece Sivas'a değil, Türkiye'nin her köşesinde tarihe not düşecek çok büyük kalkınma hamlelerini gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Yıldırım, mevcut bölünmüş yol ağını 6 bin kilometreden 19 bin kilometrenin üstüne çıkardıklarını, havayolunu halkın yolu yapıp Türkiye'nin dört köşesini birbirine bağladıklarını, hızlı tren özlemini gerçeğe dönüştürdüklerini, denizcilikte bayrağı en yükseklere çıkardıklarını, Türkiye'yi Avrupa'nın iletişimde 5. ülkesi konumuna getirdiklerini anlatarak, tüm bu hizmetleri, ülke insanını ve devleti yüceltmek adına yaptıklarını ifade etti.

2,5 yıldır İzmir milletvekili olduğunu hatırlatan Yıldırım, "Tüm hemşehrilerimizin ortak kanaati, İzmir'in bugün bulunduğu noktayı hak etmediği, çok daha iyi noktada olması gerektiği. Onların bize verdiği çözüm önerilerini not ettik. Bu güzel şehre hizmet etmek için hazırız. Daha güzel, marka şehir, sadece Ege'nin incisi değil, dünyanın kültür ve sanat merkezi birincisi İzmir için çalışacağız" diye konuştu.

Bu arada Binali Yıldırım, başka bir programa davetli olması nedeniyle Bakan Yılmaz gelmeden, etkinlikten ayrıldı. 

Etkinliğe, İzmir Valisi Mustafa Toprak ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk da katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com