Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Kars'ta

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Karsta
Bakan Yılmaz: "(4 eski bakan hakkındaki fezlekeler) Hayırlı uğurlu olsun. Normal prosedür içerisinde, hukuk sistemi içerisinde, usul esas içerisinde olan her şeyden hiç kimsenin rahatsızlık duymaması lazım. Hayırlı uğurlu olsun"

KARS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 4 eski bakan hakkındaki fezlekelere ilişkin, "Hayırlı uğurlu olsun. Normal prosedür içerisinde, hukuk sistemi içerisinde, usul esas içerisinde olan her şeyden hiç kimsenin rahatsızlık duymaması lazım. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Kars Valisi Eyüp Tepe'yi makamında ziyaret eden Yılmaz, Ardahan ve Kars'ta temaslarda bulunduğunu belirterek, yarın da Iğdır'a gideceğini söyledi.

Bakan Yılmaz, bir gazetecinin, "Emekli astsubayların açlık grevine girmesini nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusunu, "Haklı talepleri vardır. Onda hiç şüphe yok. Diyoruz ki biz iktidara geldiğimizde uzman jandarmalar, uzman erbaşlar, gerek astsubayların gerekse subaylarımızın birçok talepleri vardı, o talepleri adım adım gerçekleştiriyoruz. Hepsinin bir anda olabilmesi mümkün değil" şeklinde yanıtladı.

Çıkardıkları yasayla uzman erbaşlardan, astsubaylardan 4 yıllık okulu bitirenlerin birinci dereceye çıkmalarının yolunu açtıklarını dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:

"Yine daha önce emniyet ve istihbaratta çalışanlar emekli olduklarında 100 lira ödenek alıyorlardı. Astsubaylar, bizim emeklilerimize de bu hakkın verilmesini talep ediyorlar. Onu da geçen yayımlanan resmi gazeteyle sağladık. Dolayısıyla bu arada mesela davalar, yargılanma olursa görevleri nedeniyle avukat tayin ediyoruz. Avukat masrafını biz kendimiz veriyoruz. Biz şunu söyledik, önemli olan mesaj verilmesidir. Bu mesaj alınmıştır diyoruz. Ben o kardeşlerimin bu eylemlerinin sonlandırmasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Silahlı kuvvetlerimizin geleneğinde bu tür eylemler pek görülmeyen eylemlerdir. Önemli olan mesajın iletilmesidir. Bu mesaj Genelkurmay Başkanımız tarafından, hükümetimiz tarafından alınmıştır. Dolayısıyla inşallah bu süreç içerisinde Türkiye'nin ekonomik durumu da göz önüne alınaraktan yerine getirilecektir."

- 4 eski bakan hakkındaki fezlekeler

Bakan Yılmaz, bir gazetecinin "4 bakana ilişkin hazırlanan fezlekeler mecliste okunacak, neler söyleyeceksiniz" sorusunu, "Hayırlı uğurlu olsun. Normal prosedür içerisinde, hukuk sistemi içerisinde, usul esas içerisinde olan her şeyden hiç kimsenin rahatsızlık duymaması lazım. Hayırlı uğurlu olsun" şeklinde yanıtladı.

- Berkin Elvan'ın ölümü

"Berkin Elvan'ın ölümü için neler söyleyeceksiniz" sorusuna da Yılmaz, "Hiç bir kelimenin annesinin babasının acısını hafifletebileceğini düşünmüyorum ama buna rağmen de ben başsağlığı diliyorum. Allah sabır versin. Hiç olmaması gereken, yapılmış olan bir hataydı o evladımıza karşı. Herkes kendi evladını o 14 yaşındaki kardeşimizin yerine koysun. Annesinin, babasının, kardeşlerinin, sevenlerinin ve milletimizin başı sağolsun. Bu kardeşimize yapılan kesinlikle yüzde 100 yanlıştır. Muhakkak ki bu yanlışı demokratik yoldan dile getirmek de çok doğaldır. Buradaki yanlış olan şey, bir hukuksuzluğu başka bir hukuksuzlukla cevaplamak. İki yanlıştan bir doğru çıkmaz. Allah sabır versin. Mekanı cennet olsun. Allah bir daha böyle bir acı olayı hiç kimseye yaşatmasın" karşılığını verdi.

Vali Tepe de ziyaretin ardından Bakan Yılmaz'a işlenmiş tabak hediye etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com