Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Sivas'ta

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Sivasta
Yılmaz: "30 yıllık kavga dönemini barış dönemine çevirdik"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, çözüm sürecinin önemine dikkati çekerek, "30 yıllık kavga dönemini barış dönemine çevirdik" dedi.

Sivas'taki temasları kapsamında, memleketi Gürün'de AK Parti'nin Belediye Başkan adayı olan mevcut başkan Mehmet Aktaş'ın seçim irtibat bürosunun açılışına katılan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, "Biz diyoruz ki sırat bu dünyada geçilir, işte bu dünyada sıratı geçebilmek için güzel yapmak, güzel düşünmek lazım. Yerel yönetimde de merkezi yönetimde de yaptığımız bu" diye konuştu.

AK Parti hükümetlerinin yaptığı hizmetlere değinen Yılmaz, insanların yaşam standartlarını yükselttiklerini belirterek, "Bazı alanlarda 80 yılda yapılamayandan çok daha fazlasını biz yaptık. Herkese çok açık net şekilde söylüyorum; AK Parti iktidara gelene kadar, 80 yılda bizden önceki iktidarları üst üste koyun 6 bin kilometre bölünmüş yol yaptılar. Biz ise 10 yıllık dönemde 17 bin kilometre yaptık. Herkes elini vicdanına koysun, 80 yılda 6 bin kilometre yol yapan hükümetler mi halkının iktidarı, halkının temsilcisi, yoksa 10 yılda 80 senede olanın 3 katı kadar size hizmet edenler mi" ifadesini kullandı.

Milletin hizmetkarı olduklarını dile getiren Yılmaz, "İnanıyoruz ki sıratı geçmek için Allah'ın kullarının rızasını almak lazım. O rızayı alabilmek için de sizlere hizmet etmek lazım. Allah için 76 milyonu kardeş bildik ve herkese hizmet götürdük. Bize oy vermiyor diye hizmetten mahrum ettiklerimiz olmadı. Iğdır'dan bir milletvekilimiz yok ama Iğdır'ın havaalanı var ve çalışıyor. Hakkari'de bir milletvekilimiz yok, Hakkari Yüksekova'ya havaalanı yapıyoruz. İnşallah en kısa zamanda da hizmete alacağız" şeklinde konuştu.

Savunma sanayiinde yapılan yatırımlara da değinen Yılmaz, "Altay tankını bu dönemde mi yapıyoruz? Evet. Anka insansız hava aracını bu dönemde mi yaptık? Evet, bu dönemde yaptık. Atak helikopterimizi bu dönemde mi yaptık? Bu dönemde yaptık. Sikorsky helikopterlerini Türkiye'de üreteceğiz, yaklaşık bedeli 3,5 milyar dolar. Onu da bu dönemde imzaladık. En son, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın katılımıyla, AWACS uçaklarımızın Konya'da teslim törenini yaptık. Geçmiş dönemde olmayanların hepsini bu dönemde getirdik" dedi.

Yılmaz, "Hamdolsun dünyanın en güçlü ordularının biri bizim ordumuz. Hem ülkemizi korur hem vatanımızı korur, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" ifadesini kullandı.

 

- Çözüm süreci 

AK Parti'nin yaptığı hizmetlerin en büyüğünün ise çözüm sürecini başlatmak olduğuna işaret eden Yılmaz, "30 yıllık kavga dönemini barış dönemine çevirdik" dedi.

Birlik ve beraberliğin önemine dikkati çeken Yılmaz, "Biz diyoruz ki bizim düşmanımız nefsimizdir, kimseyle kavga etmeye gerek yok. Alevi de kardeşimiz, Kürt de kardeşimiz. Alevi de birinci sınıf insan, Kürt de birinci sınıf insan" ifadesini kullandı.

Demokratikleşme konusundaki adımlarının devam ettiğini vurgulayan Yılmaz, "Demokratikleşme paketi" olarak bilinen Temel Hak ve Hürriyetlerin Geliştirilmesi Amacıyla Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nın TBMM Genel Kurulu'nda bu sabah kabul edildiğini hatırlatarak, "Aziz kardeşlerim, biz şuna inandık; kendi nefsiniz için istediğiniz ne varsa başkası için de onu iste. Kendi nefsiniz için ne istemiyorsanız başkası için de onu isteme. İşte biz bunu yaparsak, 76 milyonu bir ve kardeş biliriz. En büyük projemiz; barış projesi, kardeşlik projesi. Cenab-ı Allah'a hamdolsun 1 yıldan fazla bir süredir hiçbir eve ateş düşmedi, hiç kimse, analar ağlamadı sadece bu proje dahi yarın ahirette yüz aklığı ister ya bu aklığı yeter AK Parti'ye" diye konuştu.

Gürün'e 3 dönemdir hizmet eden Belediye Başkanı Mehmet Aktaş'ın yeniden seçilmesi için herkesten destek isteyen Yılmaz, seçim irtibat bürosunun açılışının ardından vatandaşlarla sohbet edip, sorunlarını dinledi. 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com