Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Sivas'ta

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Sivasta
Yılmaz: "Türkiye, ekonomi konusunda kendi kararlarını aldığı için birilerini rahatsız etti. Türkiye kazanırken başkaları kaybediyordu, şimdi istiyorlar ki Türkiye kaybetsin. Türkiye kaybederken kimler kazanır onu aziz milletim değerlendirsin"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Türkiye, ekonomi konusunda kendi kararlarını aldığı için birilerini rahatsız etti. Türkiye kazanırken başkaları kaybediyordu, şimdi istiyorlar ki Türkiye kaybetsin. Türkiye kaybederken kimler kazanır onu aziz milletim değerlendirsin" dedi.

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen AK Parti Yerel Seçim Toplantısı'na katılan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarları döneminde yapılan çalışmaları anlattı.

Milli geliri 3 kattan daha fazla artırdıklarını belirten Yılmaz, "80 yılda verilemeyen, getirilemeyen hizmetleri Türkiye'ye getirdik. 80 yılda 230 milyar dolar milli gelir üreten mi bu millete daha iyi hizmet etti, yoksa 10 yılda, milli geliri 800 milyar doların üzerine çıkartanlar mı bu millete hizmet etti" diye konuştu.

Kendilerinden önceki dönemde toplanan her 100 liralık verginin 86 lirasının faize gittiğini dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:

"Geriye ne kalır, 14 lira kalır. 14 lirayla sen ne memuruna ne işçine maaş verebilirsin ne tarımı destekleyebilirsin ne buğdayın fiyatını tespit edebilirsin çünkü para yok. 14 lirayla ne yapacaksın? İşçi, memur yıllardır 'beni ezdirme' derdi. Şimdi Allah için bir tanesinden kalkıp da 'beni enflasyona ezdirme' diye bir söz duydunuz mu? Muhalefetten duydunuz mu? 80 yılda verilemeyeni biz halkımıza geri çevirdik. Biz 2002'de iktidara geldiğimizde memurun maaşını ödeyemez durumdaydık. Birileri teklif ediyordu, 'Irak'a girin size bir milyar dolar verelim' diyorlardı. Bizim şimdi yurt dışında hibemiz, yardımımız 2,5 milyar doların üzerine geçti. Yani el açan Türkiye'den yardım eden ülke durumuna geçtik."

Yılmaz, 2002 yılında yüzde 30 civarında olan enflasyonun dönemlerinde tek haneli rakamlara düştüğünü belirterek, "İnşallah daha da düşüreceğiz ama bunu düşürebilmenin şartı istikrarın, birliğimizin, beraberliğimizin devam etmesi. Bu hizmet kervanının hizmet yolunda yürümesi lazım" şeklinde konuştu.

Önünü göremeyen Türkiye'den 2023 hedeflerini koyan bir Türkiye konumuna ulaşıldığını vurgulayan Yılmaz, "2023 hedeflerinden sonra 2053 hedeflerini koyan bir Türkiye var" dedi.

Dünyanın 16-17'nci büyük ekonomisine sahip Türkiye'yi 2023 yılında 10'uncu büyük ekonomi konumuna getirmeyi hedeflediklerini ifade eden Yılmaz, "Milli gelirimizi 2 trilyon dolar, kişi başına düşen geliri 25 bin dolara getireceğiz diyoruz. İhracatımızı 500 milyar doların üzerine çıkartacağız" diye konuştu.

İstikrarın devam etmesi durumunda söylediklerinin hepsinin gerçekleşeceğini dile getiren Yılmaz, şunları söyledi:

"Türkiye, ekonomi konusunda kendi kararlarını aldığı için birilerini rahatsız etti. Türkiye kazanırken başkaları kaybediyordu, şimdi istiyorlar ki Türkiye kaybetsin. Türkiye kaybederken kimler kazanır onu aziz milletim değerlendirsin. İnşallah 30 Mart'ta vereceğiniz oyla, Türkiye'nin kaybetmediğini, millet olarak bir ve beraber olduğunu, bu halkı kimin yöneteceğine ancak bu milletin kendisinin karar vereceğini 30 Mart'taki sandıklarda göstereceğinize inancım tamdır."

Eğitimde, ulaşımda, sağlıkta ve her alanda önemli hizmetler yaptıklarını belirten Yılmaz, "Herkes elini vicdanına koysun karar versin" dedi. 

Yılmaz, vatandaşlardan, AK Parti'nin Yıldızeli Belediye Başkan adayı Mustafa Arda'ya destek vermelerini istedi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com