Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Sivas'ta

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Sivasta
Yılmaz: "(Süleyman Şah Türbesi çevresindeki gelişmeler) Türkiye, güçlü bir devlettir ve kendi vatan topraklarını koruma gücüne sahiptir"

SİVAS (AA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi çevresindeki gelişmelere ilişkin, "Türkiye, güçlü bir devlettir ve kendi vatan topraklarını koruma gücüne sahiptir" dedi. 

Sivas'ın Hafik ilçesinde partisince düzenlenen mitinge katılan Yılmaz, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun "(IŞİD güçleri, Süleyman Şah Türbesi'ni kuşattı, 3 gün içinde Türk bayrağı inmez, askerler de çekilmezse türbeyi yerle bir ederiz) diye bir açıklama var. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?" şeklindeki sorusu üzerine Yılmaz, "Orası, Türkiye Cumhuriyeti vatanına ait bir toprak parçası. Urfa'ya (Şanlıurfa) saldırıya ne karşılık verilirse Süleyman Şah'a (saldırıya) da o karşılık verilir" diye konuştu.

Bakan Yılmaz, şunları söyledi:

"Biz, hep şunu söyledik; bu coğrafyada Türkiye'yi kendisine hasım tutanın istikbali olmaz. Dolayısıyla da herkes ayağını dengeli atacak. Ne söylediğine dikkat edecek ve yaptığı hareketin ne sonuç doğuracağını kavraması lazım. Türkiye, güçlü bir devlettir ve kendi vatan topraklarını koruma gücüne sahiptir."

 

-  "Barış süreci bu milletin lehinedir" 

Yılmaz, bir basın mensubunun "Öcalan'ın 2015 yılında serbest kalacağı söz konusu, böyle bir şey var mı?" şeklindeki sorusu üzerine, "Böyle bir şey yok, kendisi böyle bir şey söyledi mi? Ancak vatandaşın kafasını karıştırmak isteyen bunu dile getirir" dedi.

Çözüm sürecinin önemini vurgulayan Yılmaz, "Barış süreci, bu milletin lehinedir, menfaatinedir. Milletin maddi kaynaklarını heder etmiyoruz, boş yere harcamıyoruz. Hiçbir yere ateş düşmüyor. Biz, bunu söylüyoruz. Güneydoğu'daki insanlar da bunu söylüyor, Türkiye'nin dışında olanlar da Türkiye'nin geleceğinin iyi olmasını istiyor ancak Türkiye'nin geleceğinin iyi olmasını istemeyenler, ülkeyi karıştırmak için bahane arıyor. Böyle bir şey yok. Barış süreci devam edecek" şeklinde konuştu.

Bakan Yılmaz, Hafik'teki programının ardından Doğanşar ilçesine geçti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com