Milli Savunma Bakanına 'Fişleme' Soruları

Milli Savunma Bakanına 'Fişleme' Soruları
Dün medyaya yansıyan haberlerde “Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığı’nda görevli Yarbay İ.G., Üsteğmen T.A., Yüzbaşı T.G. ve Yarbay K.S.’nin çok sayıda subay ve astsubayı fişlediği iddiaları vardı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a, “Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığı’nda görevli Yarbay İ.G., Üsteğmen T.A., Yüzbaşı T.G. ve Yarbay K.S.’nin çok sayıda subay ve astsubayı fişlediği iddiaları doğru mudur?” diye sordu.

Tanrıkulu, Milli Savunma Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“İddialar doğru ise, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapan personellerle ilgili olarak mezhep ve din farklılıklarına göre fişleme uygulaması yapılmakta mıdır?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Alevi, Ermeni, ÇYDD üyesi olmak, cemevi yönetimlerinde olmak ve Hacı Bektaş Veli etkinliklerine katılmak fişleme gerekçesi midir?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde güvenlik soruşturmasında temel alınan kriterler nelerdir?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığı’nda fişleme yapılan askeri personel sayısı kaçtır?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığı’nda fişleme yapılan askerlerden disiplin soruşturması açılan personel var mıdır? Varsa sayısı nedir?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığı’ndaki fişlemelerde ‘Alevi olduğu, Hacı Bektaş Veli etkinliklerine katıldığı ve maddi durumundan dolayı kullanılabileceği’ bilgi notu olduğuna ilişkin iddialar doğru mudur?” (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com