Milli şok!

Milli şok!
Nevin Yanıt ve Aslı Çakır Alptekin'e Milli şok
Türkiye Atletizm Federasyonu, Mersin'de yapılacak Akdeniz Oyunları milli takım aday kadrosunu açıkladı. 
 
121 sporcu ve 87 kişilik teknik ekibin bulunduğu listede Londra 2012'de kadınlar 1500 metrede altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin ile kadınlar 100 metre engellide Avrupa Şampiyonu ve olimpiyat beşincisi Nevin Yanıt'ın yer almadığı görüldü.
Federasyonun resmi sitesinden yapılan açıklamada kesin listenin Haziran başında belli olacağı ifade edildi.
 
Olimpiyat şampiyonu Aslı Çakır Alptekin ile Avrupa şampiyonu Nevin Yanıt hakkında biyolojik pasaportlarındaki düzensiz kan değerleri olduğu ve soruşturma açıldığı iddia edilmişti.
 
ELVAN VE GAMZE KADRODA 
 
Londra'da, Aslı Çakır Alptekin'in ardından 1500 metrede gümüş madalya kazanan Gamze Bulut'un adı, 800 ve 1500 metre kategorilerinde yer alırken, 5 bin ve 10 bin metrede olimpiyat ikincisi, 10 bin metrede dünya ikincisi ve Avrupa şampiyonu Elvan Abeylegesse, Akdeniz Oyunları için 10 bin metre ve yarı maraton aday kadrosuna alındı.
 
Erkeklerde ise kısa mesafede Fenerbahçe'nin devşirme atletlerinden Ramil Guliyev ile İzzet Safer, 800 ve 1500 metrede İlham Tanui Özbilen, 5 bin ve 10 bin metrede Polat Kemboi Arıkan, 1500 ve 5 bin metrede Kemal Koyuncu, yarı maratonda Bekir Karayel, 3 bin metrede Tarık Langat Akdağ ve Halil Akkaş, gülle atmada Hüseyin Atıcı, disk atmada Ercüment Olgundeniz, çekiç atmada Eşref Apak, cirit atmada Fatih Avan dikkati çeken isimler oldu.
 
Atletizm Milli Takımlar Başantrenörü Muarrem Or, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aday kadroda yer alan isimlerin Mayıs ayı içinde yapılacak yarışmalardaki performanslarına göre değerlendirileceklerini söyledi. 
 
Or, kesin listenin en geç 5 Mayıs'ta açıklanacağını ifade etti.(MUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com