Milli tekvandocu ve antrenörüne ceza

Milli tekvandocu ve antrenörüne ceza
Tekvando Federasyonu Disiplin Kurulu, milli sporcu Yaprak Eriş ve antrenörü Mustafa Gürsoy'a birer yıl hak mahrumiyeti cezası verdi

ANKARA (AA) - Tekvando Federasyonu Disiplin Kurulu, milli sporcu Yaprak Eriş ve antrenörü Mustafa Gürsoy'a birer yıl hak mahrumiyeti cezası verdi.

Disiplin kurulu, 13 Şubat tarihinde yaptığı toplantıda, Mustafa Gürsoy ve Yaprak Eriş''in dosyasını görüştü. Kurul, sporcu ve antrenörüne birer yıl hak mahrumiyeti cezası verdi. Karar bugün taraflara iletildi. Gürsoy ve Eriş'in karara itiraz ederek SGM Tahkim Kurulu'na başvurdukları bildirildi.

Federasyon disiplin kurulunun, Mustafa Gürsoy ve Yaprak Eriş'e, federasyon tüzel kişiliğini ve başkan Metin Şahin'e yaptıkları gerçek dışı iddialar nedeniyle ceza verdiği öğrenildi.

Disiplin kurulu kararında şu bilgiler yer aldı:

"Mustafa Gürsoy ve Yaprak Eriş'in iddia edilen konuları planladığı, yaptıkları bütün konuşmalarda ve yaptırdıkları haberlerde federasyon başkanı aleyhine asılsız iddialarda bulundukları sabit olduğundan diğer adı geçenleri etki altında bırakarak, yönlendirdikleri anlaşıldığından federasyonun disiplin talimatının centilmenliğe aykırı hareket başlıklı 16. maddesine göre 'tekvando çalışmalarında onur kırıcı, spor ahlakına ve centilmenliğe aykırı harekette veya asılsız iddialarda bulunanlara bu hususta ayrı bir ceza hükmü bulunmadığı takdirde 6 aydan bir yıla kadar müsabakalardan men veya o kadar süre ile hak mahrumiyeti cezası verilir' hükmü uyarınca Mustafa Gürsoy ve Yaprak Eriş'in bir yıl hak mahrumiyeti cezası verilmesine, İsmail Akkuş, Remzi Başakbuğday ve Soner Pınarcık hakkında federasyon tüzel kişiliği ve federasyon başkanı Metin Şahin hakkında herhangi bir ceza verilmesine gerektirecek beyan ve asılsız iddialarda bulunmadıklarından haklarında ceza verilmesine yer olmadığına katılanların oybirliği ile karar verildi."

Tahkim Kurulu'nun alınan kararı bozmaması halinde Yaprak Eriş, Alanya'da, 22-27 Şubat tarihlerinde yapılacak Türkiye Büyükler Tekvando Şampiyonası'na katılamayacak.

73 kiloda yarışan milli tekvandocu Yaprak Eriş, 2013 Avrupa Ümitler Şampiyonası'nda altın madalya kazanmış, Akdeniz Oyunları'nda da üçüncülük elde etmişti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com