Milli yıldız FIFA'ya konuştu

Milli yıldız FIFA'ya konuştu
Nuri Şahin, son Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası'nda yer alamamalarının geriye gidiş anlamına geldiğini, bu gerçeği kabul edip geleceğe umutla bakmaları gerektiğini ifade etti.
İngiltere Premier League'de Liverpool forması giyen milli futbolcu Nuri ŞahinUluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu. Nuri Şahin'in www.fifa.com'da yer alan röportajı Türkiye Futbol Federasyonu'nun internet sitesinde de yayımlandı.
 
Türk futbolunun dünyada şu an hangi noktada olduğu konusundaki düşünceleri sorulan Nuri, milli takımın son iki büyük turnuvaya katılamadığını hatırlatarak, ''Maalesef (A) Milli Takımımız son iki büyük turnuvada yoktu. 2010  Dünya Kupası ile Polonya ve Ukrayna'da düzenlenen EURO 2012. Bu biraz geriye gidiş anlamına geldi. Özellikle 2002 FIFA Dünya Kupası'nda 3. olan ve EURO 2008'de yarı final oynayan bir ülke için. Fakat bu kabul etmemiz gereken bir durum ve geleceğe de umutla bakmalıyız'' ifadelerini kullandı.
 
Olumlu bakış açısının nereden kaynaklandığı sorulan milli futbolcu, yeni bir teknik direktörleri olduğunu ve onun oyun felsefesini öğrendiklerini belirterek ''Eski gücümüze döneceğiz. Ama unutmamız gereken bir şey var; uluslararası futbolda artık zayıf takım yok. En üst seviyede 3-4 takım var, ama sonrası birbirine çok yakın. Bu da etkiliyor'' dedi.  (EAK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com