Milliyet muhabiri Suriye'de kaçırıldı!

Milliyet muhabiri Suriye'de kaçırıldı!
Milliyet'in foto muhabiri Bünyamin Aygün'ün, 21 gün önce haber amacıyla gittiği Suriye'de muhalif gruplar tarafından kaçırıldığı açıklandı.
Hatay Yayladağ'dan 26 Kasım Salı günü Suriye'nin Selkin Köyü'ne geçen Bünyamin Aygün, burada haber çalışması yaptıktan sonra bir muhalif komutanın kendisiyle görüşmek istemesi üzerine gazeteyi arayarak bu komutanla görüşeceğini belirtti. Bu telefon konuşmasından sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Aygün'ün Suriye'de rejim ve Özgür Suriye Ordusu karşıtı radikal bir grubun elinde olduğu ifade edildi. Söz konusu örgütün en son İspanyol El Mundo gazetesi muhabiri Javier Espinosa ve serbest foto muhabiri olarak çalışan Ricardo Garcia Vilanova'yı kaçırdıkları duyulmuştu. Örgütün elinde Aygün, Espinosa ve Vilanova'nın yanı sıra 10'un üzerinde basın mensubu bulunduğu iddia edildi.
 
HAYATTA VE SAĞLIKLI HABER GELDİ
 
Aygün'den haber alınamaması üzerine Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı'na bilgi verildi. Yetkililer, Aygün'ün hayatta ve sağlıklı olduğunu, kendisinin serbest kalmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini bildirdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com