Milliyet'i artık o mu yönetecek!

Milliyet'i artık o mu yönetecek!
Milliyet'te bu sabah hangi sürpriz yaşandı? Vatan'ın hangi yazarı Milliyet binasını dolaştı?

 Milliyet Gazetesi'nde iki gündür süren krize çözüm arayışı sürüyor. Gazetenin sahibi Demirören Ailesi ise alternatif isim arayışlarına başladı bile...
 
Milliyet Gazetesi'nin sahibi Demirören Ailesi ile Derya Sazak arasında başlayan gerilimin su yüzüne çıkması, patronajı farklı arayışlara yöneltti. Gazetenin sahibi Demirören Ailesi'nin Sazak'ın ayrılması halinde Reha Muhtar'ı yönetime getireceği iddia edildi.

Edilinen bilgiye göre, bu iddiayı güçlendiren en önemli etken ise bu sabah yaşandı. Gazete binasına geç gelmesiyle tanınan Reha Muhtar, bugün erken saatlerde Çağlayan'daki merkez binaya geldi. Vatan ve Milliyet'in Çağlayan'daki binasına gelen Reha Muhtar, Vatan'a ayrılan kattaki odasına gitmek yerine, Derya Sazak'ın da odasının bulunduğu altıncı kata çıktı.

Milliyet yazarlarının bulunduğu altıncı kattaki odalara tek tek bakan Muhtar'ın bu davranışı, gazete içinde çeşitli yorumlara sebep oldu.

Gerçek Gündem'in edindiği bilgiye göre, Demirören Ailesi, Derya Sazak ile yaptığı görüşme sonrası yeni yol haritasını belirleyecek. Demirören Ailesi, Sazak'la bağlarını kopardığı taktirde gazetenin yayın yönetmenliğine Reha Muhtar getirilecek. Sazak'la yola devam edilmesi halinde ise Muhtar'a Milliyet'te köşe açılacak. Bilindiği üzere, Reha Muhtar son dönemlerde suya sabuna dokunmayan yazılara imza atıyordu. Muhtar, Vatan'daki bir yazısında THY'de uygulanan içki yasağını da savunmuştu.

Öte yandan medya kulislerinde, TGRT'nin eski Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Soysal'ın da Milliyet Grubu'na transfer edilmek istendiğine ilişkin bilgiler konuşulmaya başlandı. (BCK)

 

gerçekgündem

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com