Milliyet'te büyük skandal!

Milliyet'te büyük skandal!
Milliyet'in Yayın Yönetmeni Derya Sazak, dün gece gazeteyi terk etti.

Abdullah Öcalan'ın İmralı Cezaevi'nde BDP'li vekillere söylediği sözleri yayınlayarak gündeme damgasını vuran Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak, patron tarafından uyarılınca gazeteyi terk etti. Demirören'in Derya Sazak'tan Başbakan Erdoğan'ın isteği üzerine, Hasan Cemal ile Can Dündar'ı işten çıkarmasını istediği de öğrenildi.
 
"İmralı Tutanağı'' başlıklı haberiyle gündemi değiştiren ve AKP iktidarının şimşeklerini üstüne çeken Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak, gazetenin patronu Erdoğan Demirören tarafından uyarılınca odasını boşalttı.

Edinilen bilgiye göre, Sazak'ın odasını boşaltmasına giden süreç şöyle gelişti:
 
Gazetenin sahibi Erdoğan Demirören, dün akşam saatlerinde Yayın Yönetmeni Derya Sazak'ı odasına çağırdı. Demirören, gazetenin yayın çizgisinden memnun olmadıklarını belirterek, "Biz böyle bir gazete istemiyoruz. Seni buraya bu tür haberler yapman için getirmedik'' dedi. Sazak ise haberin arkasında durdu ve "Bu tutanak dünyanın her yerinde haberdir'' dedi. Görüşme sırasında, Demirören'in "Başbakan Can Dündar ile Hasan Cemal'i istemiyor, yazılarına son ver'' dediği de kaydedildi. Sazak, bu isteği gerçekleştiremeyeceğini belirtti.

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık beş dakika süren görüşmenin ardından, Sazak kendi odasına geçti ve kitapları ile dosyalarını yanında götürdü. Sazak, dün gece Milliyet ve Vatan'ın düzenlediği kokteyle de katılmadı. Kokteylde Erdoğan Demirören'in olmaması da dikkat çekti.

Öte yandan, haberimiz yayına hazırlandığı sırada, Milliyet Gazetesi'nin Yazı İşleri toplantısı başlamıştı. Sazak, bu toplantıya da girmedi. Toplantıyı Tahir Özyurtseven'in yönettiği öğrenildi.

Medyada gözler, bu haberden sonra Milliyet'e çevrilecek! Bakalım Derya Sazak geri dönecek mi? Milliyet krizi aşabilecek mi? (BCK)


gerçekgündem


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com