Milliyet'te yer yerinden oynadı

Milliyet'te yer yerinden oynadı
Başbakan fırçayı bastı Milliyet'te yer yerinden oynadı

Milliyet'te son 24 saatte gazetede büyük çalkantı yaşandı. Demirören ile tartışan Yayın Yönetmeni Derya Sazak istifanın eşiğinden döndü. Can Dündar ve Hasan Cemal de bu krizden payını aldı. Bu arada Can Dündar'ın, Öcalan'dan belgesel ricasının da tutanaklardan çıkartılarak yayınlandığı öğrenildi. İşte aşama aşama Milliyet'te yaşananlar;

"İmralı Tutanağı'' başlıklı haberiyle Türkiye gündemini değiştiren Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak, gazetenin patronu Erdoğan Demirören tarafından uyarılınca odasını boşalttı.

Gazetenin sahibi Erdoğan Demirören, dün akşam saatlerinde Yayın Yönetmeni Derya Sazak'ı odasına çağırdı. Demirören, gazetenin yayın çizgisinden memnun olmadıklarını belirterek, "Biz böyle bir gazete istemiyoruz. Seni buraya bu tür haberler yapman için getirmedik'' dedi. Sazak ise haberin arkasında durdu ve "Bu tutanak dünyanın her yerinde haberdir'' dedi. Görüşme sırasında, Demirören'in "Başbakan Can Dündar ile Hasan Cemal'i istemiyor, yazılarına son ver'' dediği de kaydedildi. Sazak, bu isteği gerçekleştiremeyeceğini belirtti.

Yaklaşık beş dakika süren görüşmenin ardından, Sazak kendi odasına geçti ve kitapları ile dosyalarını yanında götürdü. Sazak, dün gece Milliyet ve Vatan'ın düzenlediği kokteyle de katılmadı. Kokteylde Erdoğan Demirören'in olmaması da dikkat çekti.

CAN DÜNDAR'IN RİCASI TUTANAKLARDAN ÇIKARTILDI

Bu arada gazete yazarlarından Can Dündar'ın Abdullah Öcalan'dan bir ricası da İmralı tutanaklarından çıkartıldı. Edinilen bilgilere göre; Can Dündar Öcalan'a selam gönderdi ve Öcalan'dan "hayatını belgesel yapmak" için ricada bulundu. Bu rica da tutanaklarda yer aldı. Ancak Sazak bu bilgiyi tutanaklardan çıkardıktan sonra yayınladı.

Sazak, bu sabah yazı işleri toplantısına da katılmadı. Toplantıyı Tahir Özyurtseven'in yönetti.

TEHLİKEYİ GÖRDÜ TATLIYA BAĞLANDI

Yaşanan bu gelişmelerden sonra Milliyet'in önündeki tehlikeyi gören Demirören geri adım attı. Derya Sazak görevinin başında kaldı. Yaşanan krizden sonra sağlanan barışın ardından Derya Sazak öğleden sonraki toplantıya katıldı.

Hasan Cemal ve Can Dündar da gazetede kaldı. Yazılarına devam edecekler. Hasan Cemal Galatasaray Shalke maçını izlemek için yurtdışında bulunduğundan dolayı dönüşte yazılarına başlayacak.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com