Milliyet'ten Derya Sazak'a büyük ayıp!

Milliyet'ten Derya Sazak'a büyük ayıp!
Milliyet Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmenliğinden alınan Derya Sazak'a bir ayıp daha!
Namık Durakan'ın ele geçirdiği "İmralı tutanaklarını" Milliyet Gazetesi'nin manşetinden giren Milliyet Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Deya Sazak Milliyet'in sahibi Erdoğan Demirören tarafından genel yayın yönetmenliğinden alınmıştı.
 
Milliyet Gazetesine en son yazısını 28 Temmuz 2013'te yazan usta gazeteci tatile çıkmıştı. Tatil dönüşü tekrar yazmaya başlamak isteyen Derya Sazak bir şokla karşılaştı. Yine patronu Erdoğan Demirören tarafından köşesinin kapatıldığını öğrendi.
 
30 yıldır Milliyet'te çalışan Derya Sazak Milliyet'te artık yazamayacak. Derya Sazak'ın istifa etmemesi durumunda veya bir karar değişikliği olmaması halinde bir süre yazmadan ve herhangi bir şey yapmadan gazetede varlığını sürdüreceği öğrenildi.
 
Kibarca istifa et yoksa, kovarız denilmek istenen Derya Sazak'ın Erdoğan Demirören'in büyük oğlu olan ve aynı zamanda Futbol Federasyonu Başkanlığı'nı yürüten Yıldırım Demirören'le görüşmek isteği, Yıldırım Demirören'inde bu isteği kabul etmeyip Sazak'a  "yazılarına başlamasını istemediklerini" ilettiği öğrenildi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com