Milyon Dolarlık Bebekler

Milyon Dolarlık Bebekler
Stuart Hughes, bu kez 8 milyon dolarlık bir iPad 2 yarattı..

Dünyanın konuştuğu iPad 2 Türkiye'de satışa çıktı. Para biriktirip deyim yerindeyse düziPad almaya çabalarken, alet demode oldu bile! Sıfır kilometre iPad 2'nin fiyatı ise sahip olduğu özellikler sebebiyle daha yüksek. Biz parayı denkleştirmeye uğraşıp henüz dokunamadığımız bu cihazın nasıl bir dokusu olduğunu hayal etmeye çalışırken, İngiliz tasarımcı Stuart Hughes iPad 2'yi çoktan eskitmiş, hatta yeniden tasarlamış. Ama 8 milyon dolarlık bir fiyat farkıyla!

Evet, 8 milyon dolar değerinde bir tablet bilgisayardan bahsediyoruz; iPad 2 Gold History Edition. “Olur mu canım öyle şey, kuş mu kondurmuş üzerine?'' dediğinizi duyar gibiyiz. Hayır, kuş değil dinozor kondurmuş. Cihazın ön çerçevesinde, tam 75 milyon yıllık dinozor kemiği parçacıkları kullanmış Hughes. Arka kapak, saf altın. Apple logosunun üzeri ise pırlantalarla kaplı.

Stuart Hughes'un ilk marifeti değil bu. “Dünyanın en pahalı telefonu” olarak nam salan iPhone 4 Diamond Rose da onun eseri. Tasarımında, toplamı 100 karatı geçen 500 adet kusursuz pırlanta kullanılmış. Platin navigasyon tuşu üzerinde ise 7.4 karatlık pembe elmas var. Bu olağanüstü cep telefonunun fiyatı yaklaşık 8 milyon dolar.

Hughes, mücevher tutkusunu Apple ürünleri üzerinde göstermekle yetinmiyor; ultra lüks mobilyalara, yatlara ve pek çok objeye de yansıtıyor. Örneğin onun “süslediği” bir televizyon da yine dünyanın en pahalısı. Zira gerçek timsah derisinden tutun da 18 karatlık pembe elmasa kadar pahalı pek çok malzeme kullanmış tasarımında.

YA YERE DÜŞERSE!
Stuart Hughes'un tasarladığı milyon dolarlık ürünler özellikle Playboy, Time, Hello! gibi yabancı dergilerde sık sık boy gösteriyor. Hakkında bu kadar çok konuşulan bu lüks oyuncakların kimler tarafından satın alındığı ise sır gibi saklanıyor. Her kadın mücevhere meraklıdır, ama mesela 8 milyon dolarlık pırlantalı bir cep telefonu kullanmaya kim cesaret edebilir ki? Kişisel güvenlik endişeleri bir yana, telefonu kazara yere düşürseniz, o andan itibaren olabilecekleri hayal edebiliyor musunuz? Etrafa dağılan elmaslar, başınıza toplanan kalabalık, elmasları kapışan insanlar... Sonra, bu anın beyninize kazınacak olması, telefonu hediye etmiş olan sevgilinin yürek dağlayan feryatları... Listeyi daha uzatmak mümkün, ama “zenginin malı züğürdün çenesini yorar” misali boşuna tüketmeyelim enerjimizi... iPhone 4 Diamond Rose'un fiyatı yaklaşık 8 milyon dolar. iPad 2 Gold History Edition'ın fiyatı 8 milyon dolar. Stuart Hughes, otomobilleri de altınla süslüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com