Milyoner yapmıyor milyoner oluyor

Milyoner yapmıyor milyoner oluyor
Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının perde arkasında kimin kazandığı belli oldu.

Ayça Seren UralŞişli’de simit satarak geçimini sağlayan, üniversite mezunu, 3 kitap yazmış bir isim.
Onun hayatı Kim Milyoner Olmak İster yarışma programıyla değişti. İhtiyacı olan 8.000 lirayı kazanmak için katıldığı yarışmadan 15.000 lira para ödülü kazandı. Parasını hemen alacağını düşünürken olayın perde arkasının öyle olmadığını anladı.

'PARAYI ALDIM' DİYE İMZA ATTIRIYORLAR

Ayça Seren Ural  her şeyi  yarışma bittikten sonra anlıyor ve dönen dolapların farkına varıyor. Kendisine verilen çekin göstermelik olduğunu yarışma sonrası geri alındığını söylüyor. Program bitiminde ‘Biz sizi arayacağız’ diyerek göndermiş aylar geçtiği halde geri dönülmemiş sonrasında ise bir ibraname imzalaması istenmiş. İbranamede  parayı aldığına dair noter tasdiki, her türlü hukuki hakkından vazgeçtiği ve daha bir sürü madde var. Ayça Seren Ural bu belgeyi imzalamamış ve avukata gitmiş. Avukatı  Engin Gül de programı icraya vermiş. İcra girişimini öğrenen kanal bir de usulsüz teklif girişiminde bulunarak ibranameyi imzalayın ödemelerde sizi öne alalım diyor.

AHMET ÇALIK'A DOLANDIRICILIKTAN SUÇ DUYURUSU

Teklifi kabul etmeyen Ayça Seren Ural ve avukatı hem icrayla parayı tahsil ediyor hem de Turkuvaz Radyo Televizyon AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık hakkında, dolandırıcılık vasfıyla suç duyurusunda bulunuyor. Savcı ortada bir dolandırıcılık olduğuna kanaat getirirse dava açılacak.

MAĞDURİYETİN YANINDA BİR DE SANSÜR

Yarışmanın arka sahnesinde ise Ayça Seren Ural’ın deyimiyle her şey görünenden çok farklı. “Banttan yayımlandığı için her şeyi kırparak yayımlıyorlar. Örneğin Ermeni olduğumu, annem öldükten 1 yıl sonra tesadüfen öğrendiğimi söyledim. Kenan Işık, bu tür şeylerin Türkiye’de sık yaşandığını, Ermenilerin baskı altında olduğu için dinlerini, isimlerini değiştirmek zorunda kaldıklarını, böyle acıların bir daha yaşanmamasını umduğunu bizzat söyledi. Ama bunlar hiç yayımlanmadı. Yarışmaya katıldığınız anda demoralize olmanız için bir sürü yöntem deniyorlar. Ramazan’a denk geliyor, askılı giyemezsin dediler."

Her bölüm açılışında "Dünyanın en çok seyredilen ve kazandıran yarışma programı" iddiasıyla ekrana gelen yarışmanın aslında yarışmacının üzerinden en çok kazanan yarışma programı olduğu böylece anlaşıldı ancak Ahmet Çalık hakkında açılan dolandırıcılık davasının akibeti henüz belli değil. Bu yargı sistemiyle herşey olabilir. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com