Mimarlar Odası Yeni Yönetimi Seçildi

Mimarlar Odası Yeni Yönetimi Seçildi
Bursa Şubesi, Kütahya Temsilciliği Mimarlar Odası 11'inci Olağan Genel Kurul Toplantısı 19 Aralık Cumartesi günü, yönetim kurulu üye seçimleri ise 20 Aralık Pazar günü yapıldı. Pazar günü yapılan oylamada, 51 oyla Erkan Morkoç, 45 oyla Gülay Gülhan, 37

Bursa Şubesi, Kütahya Temsilciliği Mimarlar Odası 11'inci Olağan Genel Kurul Toplantısı 19 Aralık Cumartesi günü, yönetim kurulu üye seçimleri ise 20 Aralık Pazar günü yapıldı. Pazar günü yapılan oylamada, 51 oyla Erkan Morkoç, 45 oyla Gülay Gülhan, 37 oyla Ahmet Eşsiz, 34 oyla İsmail Çelikten, 28 oyla Ersan Fikret Ergüz yönetim kurulu üyeliğine seçildiler.
Bursa Şubesi, Kütahya Temsilciliği Mimarlar Odası  11'inci Olağan Genel Kurul Toplantısı 19 Aralık Cumartesi günü yapıldı.  Kütahya Mimarlar Odası Eski Başkanı Erhan Akalın yaptığı konuşmada, 1960 yılından beri mimarlık mesleğinin yaşadığı sıkınları dile getirdi.
Mimari projelerin inşaat kalfaları tarafından düzenlenerek başka şehirlerde bulunan mimar ve mühendislere imzalattırılarak ruhsat alındığına değindi. Mimari hiçbir endişe taşımayan ancak; kroki denilebilecek projelerin yıllarca devam ettiğini altını çizen Akalın, mimar ve miamarlığın bilinmediğini, mimarların daima mühendis olarak anıldığını bunula birlikte günümüzde bile miamrların görevlerinin tam olarak bilinmediğinin altını çizdi.Yönetimleri olarak resmi bir kuruluşa bina inşaat ve onarım ihalelerinde sadece inşaat mühendislerinde aldıkları tekliflerin uygun olmadığını, bu işin mühendislerden çok, mimarları ilgilendirdiğini gerekli  kuruluşlara anlatmak zorunda kaldıklarını vurguladı. 50 yıllık süreçte çok önemli gelişmerin olduğuna da değinen Akalın, başlangıçta projelerin sadece belediyelerden  ruhsat almak için bir prosedür olduğu anlayışı hakimdi. Fonksiyon şeması estetik anlayış söz konusu değildi. Malzemenin de  yetersiz oldğunu vurgulayarak, özellikle elle yapılan betonunda kalitesizliğinin o zamanlarda  her kes tarafından bilindiğine değindi.
Bursa Şubesi, Kütahya Temsilciliği Mimarlar Odası Başkanı Erhan Akalın konuşmasının  ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunan miamarlar ve üyeleri, Bursa Mimarlar Odasından gelen gözlemci ve konukların konuşmasına dinlediler. Konuklar genelikle mimarlar ve mimarlık mesleğinin sorunlarına değinerek dilek ve şikayetlerini  Kütahya  Mimarlar Odası üyeleriyle paylaştılar.
Onuncu dönem Yönetim Kurulu çalışma raporu bütçenin görüşülmesi konularından sonra; yeni dönem bütçesinin görüşülmesi  karara bağlanması gibi konular konuşuldu. Kütahya Mimarlar Odası üyeleri mesleki konuların görüşülmesi için çeşitli konuşmalardan sonra yeni dönemde başkan olmak için adayaların belirlenmesine geçildi.
Yeni  dönem  başkanlığı için aday gösterilen Ahmet Eşsiz, Erkan Markoç, Kemal Sarı, Gülay Gülhan Özkan, Erol Kama, İsmail Çelikten, Ersen Fikret Erguz ve Hasan Durgun 20 Aralık Pazar günü başkanlık için yarıştılar. Yönetim kurulu üyeliği için yapılan oylamalarda 51 oyla Erkan Morkoç, 45 oyla Gülay Gülhan, 37 oyla Ahmet Eşsiz, 34 oyla İsmail Çelikten, 28 oyla Ersan Fikret Ergüz seçildiler. Yedek Üyeliğe ise 33 oyla Fatma Sema Uğurlu, 34 oyla Gülteri Uyanık, 29 oyla Hatice Nihan Taşkıran, 28 oyla Metin Aytun, 25 oyla Elif Demireller seçildiler. 55 üyenin seçim için oy kullandığı Kütahya Mimarlar Odasının bu hafta yapılacak ilk yönetim kurulu toplantısında ise yeni başkan seçilmiş olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com