Minder sözü ödeneğe takıldı

Minder sözü ödeneğe takıldı
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl düzenlenen güreş müsabakalarında rakiplerine minderi dar ederek elde ettikleri sayısız başarılarla hem ilçenin hem de okullarının adını tüm Türkiye'ye duyurma başarısı gösteren Kütahya'nın Simav Anadolu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl düzenlenen güreş müsabakalarında rakiplerine minderi dar ederek elde ettikleri sayısız başarılarla hem ilçenin hem de okullarının adını tüm Türkiye'ye duyurma başarısı gösteren Kütahya'nın Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi Güreşçilerine antrenman için daha büyük minder sözü veren yetkililerin sözlerinde durmaması şampiyonların moralini bozdu.
Şampiyonaya 60 kişilik bir ekiple 20 metrekarelik eski bir minderde hazırlandıklarını dile getiren Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi Minikler Güreş Takım Kaptanı Şaban Karaca, Gençler Güreş Takım Kaptanı Şaban Gönültaş ve Yıldızlar Güreş Takım Kaptanı Adil Uzun, Greko-Romen dalında arkadaşları Muhammet Emin Söylemez'in Türkiye 6. olduğunu, diğer arkadaşlarının da Kütahya il şampiyonu olarak bölgeler arası müsabakalarda yarıştıklarını hatırlatarak, yetkililerin sözlerini yerine getirmemesini eleştirdi. Şampiyona öncesi ilçe yöneticilerinin kendilerine verdiği daha büyük minder sözünü yerine getirmelerini beklerken,” Kusura bakmayın, talebinizi Kütahya'ya ilettik. Ancak ödenek olmadığı için sözümüzü yerine getiremiyoruz” yönünde aldıkları cevap karşısında şok olduklarını anlatan şampiyonlar, büyüklerin küçüklere verdikleri sözlerine yerine getirmesinin örf, adet ve geleneklerimizde yer aldığını hatırlattılar.
Yıldızlar Güreş Takım kaptanı Adil Uzun,” Biz sözümüzü yerine getirdik. Arkadaşımız Muhammet Emin Söylemez Türkiye 6. oldu. Bizlerde Kütahya il birincilikleri elde ederek bölgeler arası müsabakalarda dereceler aldık. Şimdi verdikleri sözü yerine getirme sırası büyüklerimizde. Biz ödenek yok anlamayız. Rakiplerimize minderi dar etmek için 60 sporcunun çalıştığı 20 metrekarelik eski minder bize dar geliyor. Yeterince çalışamıyoruz. Bu şartlarda Türkiye dereceleri elde ettiğimize göre bize daha iyi imkanlar tanındığında neler yapabileceğimizi gösterdik. 20 metrekarelik minderimizin daha büyük ebatlı yenisiyle değiştirilmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com