Minderde kavga çıktı

Minderde kavga çıktı
Akif Pirim, maç sırasında Nazmi Avluca’ya taktik verdi, antrenör Salih Yılmaz bunun tam tersini söyleyince ortam gerildi.

Londra 2012 Olimpiyatları'nda umduğumuzu bulamadığımız güreşte Rıza Kayaalp'in bronz madalyası tek tesellimiz olurken mindere "Taktik kavgası" damgasını vurdu. Hürriyet gazetesinin haberine göre; Dünya ve Avrupa şampiyonu güreşçimiz Nazmi Avluca'nın 6 Ağustos'ta Polonyalı Damian Janıkowski'ye 2-0 yenildiği müsabakada Grekoromen Güreş Milli Takım Teknik Direktörü Mehmet Akif Pirim ile antrenörlerden Salih Yılmaz arasında herkesi şaşırtan bir gerilim yaşandı. Pirim ile Yılmaz'ın minder kenarında taktik verme yüzünden başlayan tartışması, ağız dalaşına kadar vardı.

SALİH YANLIŞ TAKTİK VERİYORSUN

Mehmet Akif Pirim, Nazmi Avluca'ya bir pozisyon sırasında müdafaa yapmasını söyledi. Salih Yılmaz bunun tersi yönünde taktik verince, Pirim, "Salih, yanlış taktik veriyorsun. Sen sus ben ne dersem o. Ben ne yapması gerektiğini iyi biliyorum. Benim dediğim olacak. Senin dediğinle bu maç kazanılmaz" diye çıkıştı.

Antrenör Yılmaz verdiği taktikte ısrar edince minder kenarında gerilim arttı. Ağız dalaşı maç bitene kadar sürdü.

HERKES TAKTİK Mİ VERİR

Teknik Direktör Mehmet Akif Pirim, şaşkınlık yaratan tartışma sonrası şöyle konuştu: "Ben takımın teknik direktörüyüm. Minderdeki güreşçi benim dediğimi yapacak. Köşeye bir teknik direktör, bir antrenör çıkıyoruz. Her kafadan bir ses çıkarsa o güreşçi hangimizin dediğini yapacak. Ayrıca öyle anlar oluyor ki, diğer antrenörler de tribünden taktik vermeye çalışıyor. Güreşçi sesi gür çıkanı mı dinleyecek, yoksa köşesindeki teknik direktörünün söylediklerini mi? Maşallah güreşi tribünden izleyen seyirciler bile taktik vermeye çalışıyorlar. Gürültüden bazen söylediklerimizi bile anlayamayan sporcular oluyor. Mindere çıkan güreşçi tek sesi dinlemelidir. O da teknik direktörün söyleyecekleridir." (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com