Minibüsçüler eylemde

Minibüsçüler eylemde
Metro ve metrobüsün hizmete alınmasıyla mağdur olduğunu dile getiren Esenler-Topkapı hattında hizmet veren minibüsçüler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde kontak kapattı

İSTANBUL (AA) - Metro ve metrobüsün hizmete alınmasıyla mağdur olduğunu dile getiren Esenler-Topkapı hattında hizmet veren minibüsçüler, Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde kontak kapattı.

Esenler-Topkapı hatlarında hizmet veren 193 minibüsçü, sorunlarını dile getirmek amacıyla sabah saatlerinde Büyükşehir Belediyesi'nin önündeki Fevzi Paşa Caddesi'ne geldi. Caddeye minibüslerini park eden minibüsçüler, "Biz sözümüzde tuttuk siz de sözünüzde durun" şeklinde pankart açtı.

Minibüslerin, üç şeritli yolun tek şeridine park edilmesi trafiğin aksamasına neden oluyor. 

Aksaray-Kirazlı metrosu ve metrobüs yapımından sonra yolcu sayılarında ciddi bir azalma olduğunu ifade eden minibüsçüler, Topkapı-Esenler Hattı'nda çalışan minibüs sayısının azaltılarak, diğer hatlara verilmesini talep ediyor. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yapan Esenler Minibüs ve Şoförler Odası Başkanı Hasan Ayar, minibüsçüler olarak haklarını aradıklarını belirterek, dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı olduğunu belirterek, 2 senedir oyalandıklarını savundu. 

Son 7 aydır belediyelerin yetkilileriyle toplantı yaptıklarını ancak bir sonuca varamadıklarını ifade eden Ayar, şunları söyledi:  

"Esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi için dağıtım yapılacaktı. Dünkü UKOME'den de karar çıkmayınca bugün esnafımız hakkını aramak için belediyenin önüne geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın burada olmadığını söylediler. Genel Sekreter Hayri Baraçlı ile görüşme yaptık. Pazartesi ve salı bu işin çözüleceğini söyledi. Onların bize söyledikleri bizi tatmin etmedi. Oyalama gibi görüyoruz. Esnafa  'gidin' diyemem."

Minibüslerin dağılımının UKOME'nin gündeminde olduğunu belirten Ayar, "Esenler hattı olarak çok eskiden beri mağdurduk. Bundan 10-11 ay önce Esenler otogarına ve Kirazlı hattına metro istasyonu açıldı. Metroya karşı değiliz ama Esenler'de şimdi 6-7 metro istasyonu var. Esnaf günlük şoför bile bulamıyor. Esnafımız bir sonuç bekliyor. Esnafımıza bir güvence verilmesini istiyoruz. Sorunlarımız çözülüne kadar buradan gitmeyeceğiz. Minibüsçü evinin önünde yatacağına burada yatacak. Burada beklemeyi düşüyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com