Minik Alihan Umre'de ''kırklanacak''

Minik Alihan Umre'de ''kırklanacak''
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde yaşayan Zeynep ve Halit Kartal çifti, bir aylık bebekleri Alihan'ı, umre ziyaretine götürecek.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde yaşayan Zeynep ve Halit Kartal çifti, bir aylık bebekleri Alihan'ı, umre ziyaretine götürecek.
Bebeğin dedesi Ali Kartal, yaptığı açıklamada, eşi Havva, oğlu Halit, gelini Zeynep, torunları Emirhan (4) ve Alihan Kartal ile Suudi Arabistan'a giderek kutsal beldeleri ziyaret edeceklerini söyledi.
Tavşanlı'dan 25 Haziran'da hareket edeceklerini belirten Kartal, şöyle konuştu:
''Ailemizin bütün fertleriyle kutsal toprakları ziyaret edecek olmamız, bize şimdiden ayrı bir gurur, mutluluk ve heyecan verdi. Eşimle yıllardır bu ziyaretin hayalini kuruyorduk. Bize oğlum, gelinim ve iki torunum da katılacak. Bir ay önce dünyaya gelen torunum Alihan, daha çevresinde olup bitenleri anlayacak yaşta olmasa bile çok şanslı. Bizim geleneklerimize göre doğan bebekler 40 günlük olduğunda yıkanır. Dualar edilir ve ona güzel bir ömür, anne ve babasına, milletine hayırlı bir evlat olması dilenir. Buna kırklanmak denir. Bu geleneği kutsal topraklarda yerine getirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz.''
Kartal ailesinin umre ziyareti için başvurduğu seyahat firmasının temsilcisi İbrahim Aktan Seçgen ise ilk kez bir aylık bebeğin de bulunacağı kafileyi kutsal topraklara uğurlayacaklarını söyledi.
Alihan bebeği ailesiyle uğurlamaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Seçgen, ''Kartal ailesi umre kaydı için firmamıza başvurduğunda kimlik bilgilerini kaydederken Alihan bebeğin daha bir aylık olması bizi çok mutlu etti. Farklı bir sevinç yaşadık. Alihan bebeğe de hizmet vermekten ayrı bir mutluluk yaşayacağız'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com