Minik şairler çevre için yazdı

Minik şairler çevre için yazdı
Kütahya Simav ilçesinde TEMA ve Milli Eğitim Müdürlüğünce Çitgöl İlköğretim Okulunda "çevre" konulu şiir yarışması düzenlendi.

Kütahya Simav ilçesinde TEMA ve Milli Eğitim Müdürlüğünce Çitgöl İlköğretim Okulunda 'çevre' konulu şiir yarışması düzenlendi.
Yarışmaya Çitgöl İlköğretim Okulundan 220 öğrenci katıldı. Öğrenciler çevre ile ilgili yazdıkları şiirleri okul idaresine sundu. Aralarında TEMA Danışman Öğretmeni İsmail Birgül'ün de bulunduğu Türkçe öğretmenlerinden oluşan bir komisyon marifetiyle şiirler değerlendirildi. Yarışma sonunda 4-A sınıfı öğrencisi Enes Başhan'ın 'Bir Çevre Düşlüyorum' isimli şiiri birinci seçildi. Yarışmada 7-C sınıfı öğrencisi Gamze Güzelap ikincilik, 4-A sınıfı öğrencisi Fatih Kar da üçüncülük elde etti.
Okul yönetimi ve TEMA ilk üç dereceye giren minik şairleri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. TEMA Simav Gönüllü Sorumlusu Ömer Önder, minik şairlerin yakalarına birer meşe rozeti taktı. Dünyanın giderek kirlendiğini ve bu gidişe dikkat çekmeyi hedeflediklerini dile getiren 85 yaşındaki Ömer Önder, 'İnsanlar kadar dünyayı paylaştığımız hayvanlar ve bitkiler de bu kirlenmeden etkileniyor. Çocuklarımıza çevre şuuru aşılamak için yarışma düzenledik. Yarının büyükleri olan çocukların çevre konusunda şimdiden hassasiyet kazanmasını istiyoruz' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com