Minik TEMA'cılar fidan dikti

Minik TEMA'cılar fidan dikti
Kütahya Simav’da minik Temacılar, Esenevler Mahallesindeki İMKB İlköğretim Okulu bahçesine fidan dikti.

Kütahya Simav’da minik Temacılar, Esenevler Mahallesindeki İMKB İlköğretim Okulu bahçesine fidan dikti.
Duygusal anların yaşandığı fidan dikimi TEMA Simav Gönüllü Sorumlusu Ömer Önder (86)’in organizasyonunda gerçekleşti. Törende minik Temacıların yanı sıra TEMA Danışman öğretmenleri de görev aldı.
Önder, Orman Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler aracılığı ile ilçenin değişik bölgelerine çam fıstığı başta olmak üzere 3 binin üzerinde çeşitli orman fidanı dikimi gerçekleştireceklerini söyledi.
Simav’ın erozyon tehdidi altında bulunduğunu anlatan Önder, fidan dikimi ile hem erozyonu önlemek hem ilçeye yeni yeşil alanlar kazandırmak istediklerini kaydetti.
Gelecek kuşaklara yeşil bir Simav bırakmak için çaba sarf ettiklerini dile getiren Önder, fidan dikiminde son yıllarda kendisine en çok Tema üyesi minik öğrencilerin yardımcı olduğunu söyledi.
Çalışmalarla milli ve manevi değerlerini bilen, tarih bilincine sahip çevre ve ağaç sevgisiyle yoğrulmuş, ağacı seven ağacı koruyan gençler yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Önder, bu husustaki çalışmalara Orman haftası etkinlikleri nedeniyle hız verdiklerini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com