Minikler kep giydi

Minikler kep giydi
Gediz Hayme Ana Anaokulu'nun 2012-2013 eğitim öğretim yılı sonunda düzenlediği mezuniyet gecesinde, okul öncesi eğitimini tamamlayan 45 minik öğrenci kep giydi.

Gediz Hayme Ana Anaokulu'nun 2012-2013 eğitim öğretim yılı sonunda düzenlediği mezuniyet gecesinde, okul öncesi eğitimini tamamlayan 45 minik öğrenci kep giydi. 

Gediz Belediye Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen yıl sonu mezuniyet gecesi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Mezuniyet gecesinde bir konuşma yapan Gediz Hayme Ana Anaokulu Müdürü Nezihe Ataman, miniklerin, küçük bedenleriyle, uykulu gözleriyle bıkmadan usanmadan ve her gün muhteşem bir enerjiyle okula koştuklarını söyledi. Büyük bir gayret ve özveriyle çalışan miniklerin, okul hayatlarını en önemli adımlarından biri olan anaokulunu başarıyla tamamladığını belirten Ataman "Sevgili anne ve babalar, çocuğunuzu bize büyük bir heyecanla, acaba alışabilecek mi kaygılarıyla teslim ettiniz. Bizler emanet ettiğiniz değerli varlıklara gücümüzün yettiğince önce sevgi ve ilgimizi, daha sonra bilgimizi sunduk. Eğitim yılı içerisinde yardım ve desteklerini esirgemeyen ve çocuklarını eğitimine katkıda bulunan tüm anne ve babalara teşekkür ediyorum.

Altı yaş grubunu okulumuzdan uğurlamanın hüznünü, diğer yaş gruplarıyla önümüzdeki sene de bir arada olmanın sevincini yaşıyoruz. Bizden ayrılıp mezun olan çocuklarımıza öğretim hayatlarında başarılar diliyorum. Bütün bir yılın yorgunluğunu öğrencilerimiz ve siz velilerimizle atacak olmaktan çok mutluyuz. Bir gün yolunuzu kaybederseniz, bir çocuğun gözlerinin içine bakın. Çünkü bir çocuğun, bir yetişkini öğretebileceği üç şey vardır. Nedensiz yere mutlu olabilmek, her zaman meşgul olabilecek bir şey bulmak ve elde etmek istediği şey için tüm gücüyle çabalamak. Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma ve herkese teşekkür ederim" dedi

Konuşmanın ardından, "İmam Aranıyor", "Kedicik", "Masal Kahramanları", "Oyun İster Bütün Çocuklar", "Dombıra", "Mantarlar", "Fil ve Arı", "Asker" ve "Semsiye" gibi skeç ve oyunlar sunan anaokulu öğrencileri, tüm velileri hem heyecanlandırdılar, hem de kahkahalara boğdular. Minik öğrenciler, günler öncesinden hazırlandıkları dans gösterileri, şiirler ve şarkılarla salondaki tüm büyükleri kendilerini ayakta alkışlattılar.

Gecenin son bölümünde, bu yıl mezun olan 6 yaş grubu 45 öğrenci için kep töreni yapıldı. Üniversite öğrencileri gibi keplerini havaya fırlatan anaokulu öğrencileri, tören sonunda diplomalarını alarak okul öncesi eğitimini tamamlamış oldular.
Mezuniyet gecesine İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Hayme Ana Anaokulu Müdürü Nezihe Ataman, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com