Miniklerden Keloğlan sergisi

Miniklerden Keloğlan sergisi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen “Keloğlan Senfonide” Müzikli Eğitim Konseri’nden sonra minikler, ‘Keloğlan’ ile birlikte tanıdıkları Senfoni’yi bu kez de kend

Aktiffelsefe Kültür Derneği gönüllü oyuncularının, Keloğlan, Cankız, Bicirik gibi karakterlere hayat verdiği konserde, minikler orkestrada yer alan enstrümanları Keloğlan’la birlikte tek tek tanıdı. Orkestra Şefi ve Sanat Danışmanı Ender Sakpınar’ın yönettiği konseri bugüne kadar da iki bine yakın çocuk izledi.

Miniklerin çizdiği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda sergilenen resimler, sergiyi gezenler tarafından büyük ilgi görüyor. Oyunda Keloğlan karakterini canlandıran Gökhan Erol, yer aldığı projeyle ilgili her zaman heyecan duyduğunu belirterek “Ben kişisel olarak da müzikle yakından ilgileniyorum ve çocukların gelişiminde müziğin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Oyun sonrasında aldığımız tepkiler de gösterdi ki, Keloğlan bir araç oldu ve minik kardeşlerimiz hem eğlendi, hem de öğrendiler. Başta bu projeyle bizi tanıştıran Ender Sakpınar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Orkestra Şefi ve Sanat Danışmanı Ender Sakpınar da şunları söyledi:
“Eskişehir’de böyle güzel bir etkinliği gerçekleştirmekten çok mutluyum. Oyunu izleyen çocuklar Senfoni Orkestra’sını ve enstrümanları daha yakından tanıdılar; etkinliğin öğretici ve eğlenceli sunumuyla, belki de geleceğimizin müzisyenlerinin kalplerine ilk dokunuşlar yapıldı. Konser bitiminde yanıma gelerek çalmak istediği enstrümanları söylediklerinde o an amacımıza ulaştığımızı bir kez daha hissettim. Etkinliğin geri dönüşünü görmek için miniklerden o günü çizmelerini istedik. Aradan uzun zaman geçmesine rağmen her ayrıntıyı bir bir hatırlıyorlardı.” (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin Festivali'nde Zeki Müren şarkıları söylendi20 Mayıs 2015 Çarşamba 13:38
 • Adana'da Yeni Türkü rüzgarı20 Mayıs 2015 Çarşamba 01:43
 • Türkan Saylan 5. Sanat ve Bilim Ödülleri sahiplerini buldu19 Mayıs 2015 Salı 18:28
 • Samsun'da Karadeniz Kitap Fuarı açıldı18 Mayıs 2015 Pazartesi 15:23
 • Kubat ve Folklorama büyüledi17 Mayıs 2015 Pazar 20:28
 • Gaziantep'te Mustafa Ceceli konseri17 Mayıs 2015 Pazar 20:13
 • Dünya Bale Yıldızları büyüledi16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:48
 • Kocaeli Kitap Fuarı açıldı16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:13
 • Prof. Dr. Berki: Estetik beğeni değeri yüksek bireyler yetiştirmemiz gerekiyor16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:08
 • Adıyaman’da 'Kitap Günleri’16 Mayıs 2015 Cumartesi 12:48
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com