Miniklerin hizmet turu...

Miniklerin hizmet turu...
Odunpazarı Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeler ilk ve orta öğretim kurumlarından sonra okul öncesi eğitim kurumlarının da ilgi odağı haline geldi.

Odunpazarı Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeler ilk ve orta öğretim kurumlarından sonra okul öncesi eğitim kurumlarının da ilgi odağı haline geldi.

Öğrencilerine Eskişehir'in tarihi zenginliklerinden kütüphane kullanma alışkanlığına, hayvan sevgisinden kültürel ve sanatsal aktivitelere ve paylaşmanın erdemliğine kadar bir çok alanda bilgi vermek isteyen eğitimciler, her gün Odunpazarı Belediyesi projelerini öğrencileri ile birlikte geziyorlar.

Tarihi Odunpazarı Evleri başta olmak üzere, Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Oyuncak Evi ve Kütüphanesi, Hayvan Sağlık Merkezi ve Paylaşım Merkezi'ni ziyaret eden öğrenciler adeta Odunpazarı Belediyesi hizmet binalarını birer dershaneye dönüştürdüler.

Son olarak Gülen Yüzler Anaokulu öğrencileri öğretmenleri eşliğinde Odunpazarı Belediyesi Hizmet Binalarını ziyaret etti.

Parkların ve oyun guruplarının yapıldığı yer olan yeşilin merkezi Park ve Bahçeler Müdürlüğü' nü gezen, Paylaşım Merkezi' nin işleyişi hakkında belediye yetkililerinden bilgi alan öğrenci ve öğretmenler kendilerine bu fırsatı sağlayan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı'ya teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

 Öğrencilerine kazandırmak istedikleri değerleri onlara görerek ve yaşayarak anlatma fırsatı elde ettikleri için büyük mutluluk duyduklarını ifade eden eğitimciler, belediye hizmetlerinin eğitim üzerindeki olumlu etkisine dikkat çektiler.

Bugüne kadar eğitime destek olmak için tüm imkanlarını seferber ettiklerini ve bundan sonrada eğitime olan desteklerinin artarak süreceğini ifade eden Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ise konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; hayata geçirdikleri projelerin böyle önemli bir amaca hizmet etmesinden mutluluk duyduğunu ifade ederek; “geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlamak için üzerimize düşen tüm görevleri büyük bir ciddiyetle gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com