Misafirperverliğin haritası çıkarıldı

Misafirperverliğin haritası çıkarıldı
Dünya Ekonomik Forumu misafirperver ülkelerin haritasını çıkardı. Buna göre 319 bin nüfuslu İzlanda yabancı ziyaretçilere en dostane yaklaşan ülke oldu. Türkiye ise 53. sırada yer buldu. Bolivya ise en alt sırada yer aldı.
Dünya Ekonomik Forumu dünyada yabancı ziyeretçilere dostane yaklaşan ülkelerin sırlanadığı bir rapor hazırladı. Misafirperverliği ile övünen Türkiye bu sıralamada 53. sırada yer aldı. Hazırlanan raporda buz ülkesi İzlanda ilk sırada yer alırken Bolivya son sıraya yerleştirildi.
 
140 ilke arasında ABD 102. sırada yer aldı. İngiltere ise 55 sırada kaldı. 
 
Forumun Seyahat ve Turizm Rekabet Raporu'nda ülkeler gelen yabancı ziyertçilere birden yediye kadar, en kötü karşılamadan, en iyi karşılamaya kadar puanlandırıldı. Türkiye 6.4 puan alarak 53. sıraya yerleşti. 
 
Sıralamada kanada 12. sırada yer alırken İrlanda ilk onda kendine yer buldu. 
 
Ancak en büyük sürpriz 390 bin nüfusuyla soğuk ülke İzlanda yaptı. İzlanda yabancı ziyaretçilere ülke soğuk olmasına rağmen en sıcak davranan ülke oldu.
 
En çok turist çeken ülkelerin başında gelen Fransa ise turistlere soğuk davranan ülkeler arasına girdi. Fransa listede 80. sırada kendine yer buldu. 
 
Sıralamada ilk onda şu ülkeler yer alıyor: İzlanda, Yeni Zelanda, Fas, Makedonya, Avusturya, Senegal, Portekiz, Bosna Hersek, İrlanda ve Burkina Faso.
 
En alt sırada ise Moğolistan, Bulgaristan, Slovakya, Pakistan, İran, Litvanya, Kuveyt, Rusya, Venezüela ve Bolivya yer aldı.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com